Naujienos

16 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie žmones – MBTI asmenybės tipologija

16 dalykų, kuriuos reikia žinoti apie žmones – MBTI asmenybės tipologija

Data: I grupė – gegužės 12 d. 9.00 – 16.30 val. / II grupė – spalio 12 d. 9.00 – 16.30 val

Vieta: URBIHOP/SEB arena (Ąžuolyno g.7, Vilnius)

Lektorius: Raimundas Dzimidas

Kaina: 187* EUR (į mokymų kainą įskaičiuota dalijamoji medžiaga, priemonės darbui, kavos pertraukos, pietūs, pažymėjimas)

Norėdami registruotis, spauskite čia. 

mokymų vertė

Bendravimas ir bendradarbiavimas su žmonėmis – neišvengiama daugelio mūsų kasdieninio darbo dalis. Jei už darbo ribų galime rinktis su kuo bendrauti, o su kuo ne – tai darbe turime gebėti prisiderinti prie skirtingų nuomonių, požiūrių į darbą, galiausiai prie skirtingų asmenybių. Nuo to, kaip gerai gebėsime kartu bendradarbiauti, konstruktyviai priimti sprendimus, spręsti nesutarimus, stipriai priklauso galutinis darbo rezultatas. Siekiant didesnio tarpusavio suderinamumo su kitais, svarbu pažinti asmenybių skirtumus, o tai tikrai nelengvas iššūkis.

Populiariausias pasaulyje asmenybės skirtumus aprašantis modelis MBTI® (Myers-Briggs Type Indicator®) jau daugelį metų naudojamos skirtingų pasaulio organizacijų kaip itin vertingas instrumentas, leidžiantis geriau suvokti žmonių elgesio motyvus įvairiose situacijose.

Mokymų metu dalyviai įgis ne tik naujų žinių, vedančių į ekspertišką asmenybės pažinimą, bet ir treniruos savo praktinius įgūdžius, leidžiančius sėkmingiau dirbti ir bendradarbiauti su skirtingais žmonėmis.

Įvaldydami konkretų asmenybės tipologijos modelį, mokymų dalyviai gebės geriau įsisąmoninti ne tik savo, bet ir suprasti kitų elgesio priežastis. Geriau suprasdami tarpasmeninius skirtumus priimant sprendimus, renkant informaciją, planuojant ir renkantis energijos šaltinį, mokymų dalyviai:

 • gebės identifikuoti iššūkius, kurie kyla asmeniškai ir dirbant su skirtingais žmonėmis (tarpasmeniniame lygmenyje)
 • atras galimybes bei neišnaudotą potencialą, panaudojant stipriąsias asmenybės tipo savybes
 • sustiprins savo įgūdžius, leidžiančius efektyviau dirbti (komunikuoti, spręsti konfliktus, priiminėti sprendimus ir kt.) su asmenybės tipais

Įtraukiančios praktikos užduotys ir įvairiapusiški pavyzdžiai leis įgytą mokymų patirtį nesunkiai perkelti į kasdienio gyvenimo, darbines situacijas.

kam skirti

Šie mokymai pirmiausiai skirti tiems, kuriems tenka ypatingai daug bendrauti, dirbti su žmonėmis (komandos nariais, klientais, partneriais, tiekėjais ir pan.) ir siekiantiems sklandesnio darbo kartu bei didesnio produktyvumo.

Taip pat tiems, kurie nori pagilinti žinias asmenybės pažinimo srityje (įskaitant ir geresnį savęs pažinimą), sustiprinti savo įgūdžius dirbant su skirtingo asmenybės tipo žmonėmis.

mokymų turinys

Mokymų metu, naudojant skirtingas patyrimines užduotis, dalyviai ne tik geriau suvoks MBTI asmenybės tipologijos esmę, bet ir tinkamai įvaldys patį įrankį. Diskusijos ir atvejų analizė leis pasiruošti mokymų metu įgytų žinių pritaikymui kasdienėse darbo situacijose, o atskirais atvejais ir už darbo ribų.

Asmenybės tipologija – ką reikia žinoti ir išmanyti?

 • Kas yra asmenybė ir jos tipologija arba sudėtingas asmenybės pasaulis paprastai bei suprantamai
 • MBTI asmenybės pažinimo sistema – jos privalumai ir praktinės taikymo galimybės

MBTI modelis – žingsnis į gilesnį žmonių pažinimą

 • Neatsitiktinis ir tendencingas žmogaus elgesys arba ką reiškia „polinkiai“ MBTI asmenybės tipologijos kontekste? Kiek polinkiai yra įgimti, ir kiek jie kinta?
 • Keturių MBTI tipologijos dimensijų apibūdinimai ir analizė: dėmesio fokusas/energijos šaltinis, darbas su informacija, sprendimų priėmimas, gyvenimo būdas/planavimo stilius. Mano asmenybės tipas – koks jis?
 • Kaip asmenybės tipas gali padėti suprasti kasdienius ir darbinius pasirinkimus, santykius tiek asmeniniame gyvenime, tiek darbinėje aplinkoje?

Kaip dirbti su skirtingo tipo žmonėmis?  

 • Kaip mus veikia to paties asmenybės tipo žmonės? Ar tikrai su priešingo tipo žmogumi dirbti sunkiau?
 • Kaip bendrauti ir dirbti su skirtingo asmenybės tipo žmonėmis: veiksmingi praktiniai patarimai, padedantys pasiekti laukiamą rezultatą
 • Geroji organizacijų patirtis: kaip skirtingumus paversti komandos stiprybe

Apibendrinimas ir kryptis tobulėjimui

 • Individualus savo tipo stipriųjų ir galimai tobulintinų pusių išskyrimas. Priemonių asmeniniam tobulėjimui nusimatymas

lektorius

Raimundas Dzimidas, OVC Consulting konsultantas

Raimondas

 • 6+ metų patirtis organizacijų konsultavimo ir mokymų srityje
 • Sertifikuotas DiSC® konsultantas
 • Sertifikuotas MBTI® lektorius (MBTI® Certified Practitioner)
 • Organizacinės psichologijos magistro laipsnis (Vilniaus universitetas, Lietuva)

klausimai

Daugiau informacijos tel. 8 5 2313 155, el. paštu: ovc@ovc.lt.