Naujienos

Įsitraukimo tyrimas: Aon Best Employers Program

Įsitraukimo tyrimas: Aon Best Employers Program

Darbuotojų įsitraukimo tyrimas „Aon Best Employers Program“

Darbuotojų įsitraukimo tyrimą „Aon Best Employers Program“ Baltijos šalyse nuo 2012 m. vykdo OVC Consulting, kuri yra oficiali tyrimo metodiką sukūrusios pasaulinės konsultacijų kompanijos „Aon Hewitt“ atstovė. Baltijos šalyse 2012 m. – 2014 m. tyrime iš viso dalyvavo 90 organizacijų iš įvairių sektorių, apklausta virš 19 tūkst. respondentų, resprezentuojančių virš 48 tūkst. darbuotojų. Pasaulio mastu tyrime dalyvavo 6 tūkst. kompanijų iš 155 šalių, apklausta 7 mln. respondentų.

2014 metų tyrimo duomenimis, į organizacijos veiklą įsitraukę Baltijos šalių darbuotojai tampa varančiąja organizacijos jėga – jie teigiamai atsiliepia apie savo organizaciją (59 proc.), nori būti jos nariais (60 proc.), deda dideles pastangas (55 proc.). Tačiau pasaulinės tendencijos ir Geriausių darbdavių patirtis patvirtina – darbuotojų įsitraukimas nėra atsitiktinumas, o daromų veiksmų ir sprendimų visumos rezultatas, organizacijos kultūros dalis.

„Aon Best Employers Program“ suteikia galimybę:

  • nustatyti, kokia darbuotojų dalis yra įsitraukusi ir motyvuota veikti organizacijos labui; įvertinti organizacijos gebėjimą sukurti darbo sąlygas ir aplinką, skatinančią darbuotojus aktyviai siekti užsibrėžtų tikslų;
  • išskirti ir tikslingai stiprinti tas organizacijos valdymo, veiklos organizavimo ir darbo su žmonėmis sritis, kurios daro įtaką darbuotojų motyvacijai ir įsitraukimui;
  • palyginti save su geriausių darbdavių, skirtingų sektorių bei įvairaus dydžio organizacijomis;
  • stiprinti organizacijos kaip darbdavio patrauklumą rinkoje, siekiant „Aon Best Employer“ titulo;
  • dalintis gerosiomis praktikomis ir patirtimi su kitais tyrimo dalyviais „Best Employers Club“, siekiant stiprinti Baltijos šalių darbuotojų įsitraukimo lygį.

Tyrimas atliekamas apklausiant visus dalyvaujančios organizacijos darbuotojus bei aukščiausio lygmens vadovus, o Geriausiais metų darbdaviais tampa tie, kurie pasižymi tyrime matuojamais tvariai organizacijų veiklai svarbiais indeksais: aukštu darbuotojų įsitraukimu, patikima lyderyste, aukštų veiklos standartų kultūra, darbdavio patrauklumu.

Visa informacija apie Tyrimą Baltijos šalyse : bestemployerseurope.aon.com/ba 

2014 m. „Aon Best Employer“ titulu apdovanotos bendrovės „Adform“, „Cramo“ ir „Lietuvos draudimas“. 2013 m. – „Danske Bank“, „Lietuvos draudimas“ ir „Roche Baltic Pharmaceuticals“, 2012 m. – „Adform“, „Lietuvos draudimas“, „Philip Morris Baltic“, „Roche Lietuva“, „Sanofi-aventis Lietuva“ ir „Tele2“.

„Apsisprendę dalyvauti tyrime, siekėme visų pirma pasitikrinti, kaip mūsų įmonė atrodo tarp kitų, o ypač – Geriausių darbdavių. Tikime, kad tik tapę vertinamais savo darbuotojų, mes galime tikėtis tapti patraukliais ir vertinamais klientų bei tapti pavyzdžiu aplinkiniams. Gavę Geriausio darbdavio titulą didžiuojamės ir džiaugiamės, tačiau suprantame, jog mūsų tikslai turi būti ne ką mažiau ambicingesni – turime ir kitais metais išlaikyti rezultatus bei žengti toliau“.

Darius Norkus, „Cramo“ generalinis direktorius

„Didžiuojuosi „Lietuvos draudimu“ ir jo žmonėmis. Trečią kartą iš eilės patekti tarp Geriausių darbdavių reiškia, kad esame sukūrę stiprią, nebijančią iššūkių ir laiminčią komandą, kuri keičiasi kartu su verslo tikslais ir sugeba užtikrinti kompanijos lyderystę. Mums šis tyrimas ir jo rezultatai – tai tarsi „temperatūros pasimatavimas“, kitaip tariant – būdas pajausti žmonių nusiteikimą ir suprasti jų įsitraukimą“

Kęstutis Šerpytis, „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius