Naujienos

Dėmesio grupė! Praktinio darbo su grupe būdai ir technikos

Dėmesio grupė! Praktinio darbo su grupe būdai ir technikos

OVC Consulting konsultantų knyga, „Dėmesio grupė! Praktinio darbo su grupe būdai ir technikos“, knygynuose pasirodžiusi 2014 m. lapkričio mėnesį, ne vieną savaitę puikavosi knygynų tinklo „Vaga“ negrožinės literatūros TOP 10 perkamiausių lentynoje.

Tomo Misiukonio, Viktorijos Matusevičiūtės ir Mindaugo Grajausko bendras leidinys – tai praktiškų ir veiksmingų darbo su grupe technikų bei metodų rinkinys. Knyga skiriama visiems konsultantams, lektoriams, vadovams ar kitiems specialistams, kurie veda įvairius užsiėmimus ir siekia juos padaryti įdomius, įtraukiančius ir naudingus. Knyga nėra akademinė – autoriai dalijasi savo patirtimi ir pateikia praktikoje išbandytus bei veiksmingus darbo su grupe būdus. Čia skaitytojas ras ne tik įvairių užduočių ir pratimų, tačiau ir konkrečių patarimų ir technikų, kaip ugdyti komandas, padėti joms kurti idėjas, kelti veiklos tikslus, vesti susirinkimus ar valdyti sudėtingas situacijas, kurios kyla darbo su grupe metu.

Paremta tikrais pavyzdžiais

Knyga yra ergonomiška – sruktūruota, gausiai iliustruota praktiniais pavyzdžiais, realiomis istorijomis iš konsultantų patirties bei konkrečiais praktiniais patarimais.

Visus šioje knygoje pateiktus darbo su grupe būdus ir technikas esame ne kartą išbandę ir tikime jų veiksmingumu. Knygoje dalinamės ir tikromis savo bei kolegų istorijomis, kurios padės geriau atskleisti čia aprašytų metodų praktinį pritaikymą“, – sako knygos idėjos autorius Tomas Misiukonis.

Pirma, norėjome supažindinti skaitytoją su pagrindiniais suaugusiųjų mokymosi principais ir patarti, kaip šiuos principus jie galėtų realizuoti praktiškai. Antra, nusprendėme, kad didžiąją knygos dalį sudarys konkrečios darbo su grupe technikos, kurias suskirstėme į atskiras kategorijas pagal jų tikslus ir funkcijas. Trečia, norėjome, kad knygos skaitytojai žinotų, kokios sudėtingos situacijos dirbant su grupe jiems gali kilti ir, kaip tokias situacijas suvaldyti praktiškai“, – knygos idėją detalizuoja Tomas.

Iliustruota rankų darbo piešiniais

Knygoje gausu iliustracijų, kuriomis siekiama pagyvinti struktūruotą tekstą. Asocijuotas OVC Consulting konsultantas Martynas Šukys, kuriantis vizualinę kompanijos medžiagą, maloniai sutiko padėti. Martynas pasiūlė puikią idėją – nupiešti tokius piešinius, kurie primintų tai, ką užsiėmimų metu grupių dalyviai piešia savo užrašuose.

Taip gimė visa puokštė ranka pieštų tiek abstrakčių, tiek konkrečių piešinių, kuriuos vėliau pritaikėme prie įvairios knygoje pateiktos tematikos“, – pasakoja Tomas.

Autentiškas turinys

Knygoje autoriai panaudojo unikalią savo patirtį, norėdami išvengti nusistovėjusių praktikų ir klišių.

Ko gero, labiausiai didžiuojuosi tuo, kad knyga yra mūsų – autentiška, nuėjusi savo kelią. Joje pateikėme tik tai, ką darome ir kuo tikime patys“, – atsako Tomas, paklaustas, kodėl knygoje pateikiamos metodikos tikrai pasiteisina.

Taip pat norisi padėkoti OVC Consulting konsultantų komandai, kurie prisidėjo prie knygos ir pasidalino savo patirtimis: Tadui Žibūdai, Mantui Tvarijonavičiui, Justinai Kuckailienei ir Pauliui Avižiniui, kuris perskaitė leidyklai parengtą knygos rankraštį ir pateikė vertingų pastabų“.

Dalinamės su Jumis elektronine knygos ištrauka ir visuomet laukiame Jūsų nuomonės, atsiliepimų.