Naujienos

Naujienos

5 nematerialios Kalėdų dovanos kolegoms

2013-12-18

Dalinamės portalo lrytas.lt  straipsniu, kuriame OVC Consulting jaunesnioji konsultantė Viktorija Matusevičiūtė pataria, kaip pradžiuginti kolegas artėjant Kalėdoms.

73 metus trukę Harvardo tyrimai parodė, jog daugiausiai džiaugsmo prieš šventes teikia stiprūs tarpasmeniai santykiai. Viena iš labiausiai vertinamų dovanų – laiko ir dėmesio skyrimas.  Anot Viktorijos, reikia skirti laiko paskambinti, aplankyti ar tiesiog pasiūlyti savo pagalbą kolegai. Santykių gerinimui taip pat labai tinka turimų žinių ir įgūdžių dalinimasis: išmokyti kolegą groti, ruošti patiekalus ar kalbėti prieš auditoriją. Tai ne tik suartina kolegas, tačiau ir suteikia naudingų žinių. Taip pat Kalėdų laikotarpis yra tinkamas įsisenėjusioms problemoms spręsti ar sutaikyti susipykusius kolegas, todėl tai gali tapti puikia dovana artėjančių švenčių proga. Siekiant pagerinti tarpusavio santykius, reikėtų kartu su kolega pasidžiaugti pasiekimais, įkvėpti ateities darbams bei padrąsinti. Atlikti tyrimai parodė, jog  gerai nusiteikusių kolegų darbas yra produktyvesnis ir efektyvesnis, todėl susirinkimų ar susitikimų metu reikėtų spinduliuoti gera nuotaika ir pasitikėjimu savimi, įamžinti besišypsančius kolegas, o nuotraukas padėti matomiausioje vietoje.

Viktorija teigia, kad svarbu ne tik mokėti dovanoti, bet ir gauti dovanas: „Žinoma, kokybiškas bendravimas yra ne tik dovana kolegoms, bet ir sau. Todėl svarbu mokėti ir priimti tai, ką gauname iš kolegų – priimti jo asmenybę, nuomonę, įdėmiai ir aktyviai klausytis, padėkoti už pastangas ir pagalbą. Ilgainiui toks elgesys taps įpročiu, o stipresni tarpasmeniniai santykiai kolektyve – dovana, kuriai įteikti neieškosime specialios progos,“  – sako organizacijų psichologė.

Straipsnį skaitykite čia.


Paskutinės naujienos