Naujienos

Naujienos

Apie personalo valdymo profesionalų vaidmenį organizacijoje – rimtai ir muzikaliai…

2016-07-13
Apie personalo valdymo profesionalų vaidmenį organizacijoje – rimtai ir muzikaliai…

Ramunė Kabašinskienė_2_webPersonalo valdymo profesionalų bendruomenė kasmet auga ir stiprėja: kinta požiūris į žmogiškuosius išteklius nuo „paramos funkcijos“ ar „paslaugos tiekėjo“ link talentų valdymo, verslo partnerio, personalo patirčių valdymo konsultanto. Tuo pat metu įvaldomos naujos technologijos, vis realesnė tampa partnerystė su kitų funkcinių sričių ir aukščiausio lygio vadovais.

Nors matome pažangą ir stiprėjantį personalistų vaidmenį organizacijoje, negalime sustoti – verslo aplinkos pokyčiai, šiuolaikinis tempas verčia būti vis greitesniais ir lankstesniais. O ir reikalavimai  personalo vadovų kompetencijai išties dideli:

  • Suprasti išorines net tik verslo tendencijas, bet ir akcininkų bei vadovų lūkesčius paversti realiais vidiniais sprendimais ir veiksmais
  • Koncentruotis tiek į individualius žmonių gebėjimus, tiek ir į bendrą organizacijos potencialo stiprinimą
  • Nepasiklysti atskirose funkcijose, procesuose, programose, o įžvelgti sisteminius, integruotus ir tvarius sprendimus
  • Gerbti tradicijas, bet formuoti organizacijos kultūros ateitį
  • Derinti kasdienę administravimo rutiną ir strateginę perspektyvą

Mūsų, personalo vadovų ir specialistų, vaidmuo priklauso nuo aplinkos ir organizacijos kultūros, kurioje dirbame. „OVC Consulting“ atliko Lietuvos personalistų apklausą, pasitelkdami muzikinę alegoriją personalo vadovo vaidmeniui apibūdinti. Juk, kaip ir muzikoje, – vieni groja „iš natų“, kiti turi stiprų dirigentą, o tretiems tenka nuolat improvizuoti. Tad kokie yra personalo valdymo profesionalo „muzikiniai vaidmenys“? Mažiausiai apklaustųjų (8%) mato save kaip „žmogų-orkestrą“, kuris pats vienas groja daugeliu instrumentų. Beveik penktadalis jaučiasi savarankiški savo veikloje ir renkasi teiginį: „Turiu savo kapelą, grojame mano aranžuotus kūrinius“ (19%). Tikrai didelė dalis (35%) personalo valdymo profesionalų „groja simfoniniame orkestre, kur kiekvienas turi savo natas, partitūrą“. Na, o daugiausia kolegų (38.5%) turi būti lankstūs ir nuolat pasiruošę pokyčiams. Jie „groja džiazo ansamblyje, kur nežinia kada ir ką reikės suimprovizuoti“.

Tyrimas Ramunės

Tam, kad atliktum visus šiuos muzikinius vaidmenis, turi būti profesionalus ir įgudęs muzikantas. Taigi, ką reiškia būti efektyviu personalo valdymo srityje,- kaip „paversti metalą auksu“? Kokios kompetencijos kuria didžiausią vertę organizacijai?  Apie tai – kitame „OVC Consulting“ tyrime, kurio rezultatus skelbsime rugsėjo mėnesį. Taigi, laukite tęsinio…

 

Autorė: Ramunė Kabašinskienė, OVC Consulting vyr. konsultantė


Paskutinės naujienos