Naujienos

Naujienos

Ar organizacijos turi pakankamai žmonių reikiamiems darbams atlikti?

2017-09-28
Ar organizacijos turi pakankamai žmonių reikiamiems darbams atlikti?

Šiuo metu darbo rinkoje situacija yra tokia, kad įvairių sričių organizacijos skundžiasi darbuotojų stygiumi. Darbo pasiūlymų yra, o galinčių žmonių dirbti – trūksta. Situacija nuo tų laikų, kai už durų rikiavosi eilė galinčių dirbti, yra pasikeitusi. Kaip rodo AON Geriausių darbdavių tyrimų rezultatai Lietuvoje, tik 38 proc. vadovų ir darbuotojų organizacijose mano, kad darbuotojų skaičius reikiamiems darbams atlikti yra pakankamas. Įvairių sričių specialistai bandydami paaiškinti šį reiškinį įvardina daug galimų priežasčių: emigracija, kartų skirtumai, pagerėjusi ekonominė situacija šalyje ir t.t. Vis dėl to, atmetus visas išorės aplinkybes, lieka kelios svarbios priežastys, slypinčios organizacijų viduje:

  • Organizacijos kuria nepakankamai gerą darbdavio įvaizdį. Dažnu atveju net norimiems įdarbinti darbuotojams nesistengiama „parduoti“ darbovietės ir orientuojamasi labiau į kandidato tinkamumo tikrinimą. To pasekmė – kandidatas gali atsisakyti siūlomos pozicijos, nors ir bus kviečiamas prisijungti prie organizacijos. Kaip rodo AON Geriausių darbdavių tyrimo rezultatai, darbdaviai atrodo patrauklūs tik 55 proc. darbuotojų.
  • Organizacijose yra neaiškios atsakomybės ir jų ribos, darbai kartais dubliuojasi bei užtrunka jų paskirstymas. Šiuo atveju organizacijos tvarkos ir procedūros gali ne tik padėti, bet ir trukdyti pasiekti organizacijos tikslus. Tai atskleidžia ir AON Geriausių darbdavių tyrimo rezultatai, kurie parodo, kad tik 45 proc. darbuotojų visiškai sutinka su tuo, kad organizacijos tvarkos ir procedūros padeda pasiekti nustatytus tikslus.
  • Per mažai realizuojamas organizacijų potencialas auginti darbuotojus kol kas neturinčius patirties, dažniausiai norima įdarbinti savo srities profesionalą. Organizacijos per mažai suteikia galimybių jau turimiems darbuotojams imtis užduočių ir veiklų, kurios skatina įgyti naujus įgūdžius, tobulėti ir ateityje atlikti kitokius darbus. Šią išvadą galima pagrįsti ir AON Geriausių darbdavių tyrimo rezultatais – tik 57 proc. darbuotojų yra suteikiama galimybė imtis užduočių, kurios leidžia įgyti naujų įgūdžių.

Nors priežasčių, lemiančių tai, kad organizacijoms trūksta žmonių reikiamiems darbams atlikti yra nemažai, tačiau dėmesį reiktų sutelkti ties tuo, ką galima pakankamai nesunkiai, jei imsitės konkrečių žingsnių, pakoreguoti: daugiau rūpintis organizacijų įvaizdžiu, peržiūrėti atsakomybes ir jų ribas bei suteikti darbuotojams galimybes imtis naujų, nepatirtų užduočių.

Straipsnio autorė: Oksana Kazakevič, OVC Consulting jaunesnioji konsultantė


Paskutinės naujienos