Naujienos

Naujienos

Best Employers Club: diskutavo apie personalo specialistų galią

2015-03-17
Best Employers Club: diskutavo apie personalo specialistų galią

Jau ketvirtus metus Baltijos šalyse vykdomo „Best Employers Study“ dalyviai susibūrė į „Best Employers Club“, skirtą dalintis gerosiomis praktikomis ir patirtimi, siekiant didinti darbuotojų įsitraukimą ir kelti jo lygį regiono mąstu. Šiam klubui priklauso visos nuo 2012 metų tyrime dalyvavusios organizacijos bei, žinoma, organizacijos iki šiol laimėjusios „Best Employer” titulą:  „Adform“, „Cramo“, „Lietuvos draudimas“, „Danske Bank“, „Roche Baltic Pharmaceuticals“, „Roche Lietuva“, „Philip Morris Baltic“, „Sanofi-aventis Lietuva“ ir „Tele2“.

Personalo specialistų galia, užsitikrinant darbuotojų įsitraukimą organizacijoje

Kovo 3 dieną įvyko antrasis „Best Employers Club“ susitikimas, kuriame dalyvavo vienuolika įvairių veiklos sričių organizacijų atstovų, atsakingų už personalo valdymą ir darbuotojų įsitraukimo užtikrinimo klausimus savo organizacijose. Susitikimo metu nariai gvildeno temą „Personalo specialistų galia, užsitikrinant darbuotojų įsitraukimą organizacijoje“.

Diskusijos metu dalyviai pasidalino turimomis praktikomis ir patirtimis – kaip ir kiek personalo vadovai gali būti darbuotojų įsitraukimo vedliai, kokie personalo specialistų vaidmenys ir veiklos, stiprinant darbuotojų įsitraukimą, pasiteisina ir kas kelia klausimų.

„Bendra visų išvada – personalo vadovas darbuotojų įsitraukimo klausimais gali nuveikti daugiausiai, kai jis turi galimybę dirbti „tandeme“ su organizacijos vadovais“, – diskusiją apibendrino OVC Consulting partnerė ir Įsitraukimo sprendimų vadovė Almanta Jakštaitė Vinkuvienė. Kadangi  „Best Employers Study“ (2012-2014m., Lietuva) duomenys rodo, jog vidutiniškai tik 56 proc. organizacijų vadovų žiūri į personalo valdymo specialistus kaip į veiklos partnerius, su kuriais galima tiek konsultuotis, tiek kartu įgyvendinti verslui svarbius sprendimus, lieka atviras klausimas – kaip sėkmingai sukurti šį organizacijos ir personalo vadovų „tandemą“.

„Best Employers Study“ Baltijos šalyse

„Best Employers Study“ nuo 2012 m. Baltijos šalyse vykdo konsultacijų ir mokymo kompanija „OVC Consulting“, kuri yra oficiali tyrimo metodiką sukūrusios pasaulinės konsultacijų kompanijos „Aon Hewitt“ atstovė. Baltijos šalyse 2012 m. – 2014 m. tyrime iš viso dalyvavo 90 organizacijų iš įvairių sektorių, apklausta virš 19 tūkst. respondentų, resprezentuojančių virš 48 tūkst. darbuotojų. Pasaulio mastu tyrime dalyvavo 6 tūkst. kompanijų iš 155 šalių, apklausta 7 mln. respondentų.