Naujienos

Naujienos

BEST EMPLOYERS CLUB: finansinė vs. nefinansinė motyvacija

2015-10-02
BEST EMPLOYERS CLUB: finansinė vs. nefinansinė motyvacija

Jau ketvirtus metus Baltijos šalyse vykdomo „Aon Best Employers Program“ tyrimo dalyviai susibūrė į „Best Employers Club“, skirtą dalintis gerosiomis praktikomis ir patirtimi, siekiant didinti darbuotojų įsitraukimą ir kelti jo lygį regiono mąstu.

BEC susitikimas_2015 09 30Rugsėjo 30 d. vykusiame ketvirtajame klubo narių susitikime kalbėjomės organizacijoms nuolat aktualia finansinės ir nefinansinės motyvacijos tema.

Diskutuodami ir dalindamiesi savo praktika, klubo nariai priėjo kelias esmines išvadas: kaip gerai bebūtų tvarkomasi su finansine motyvacija, didesnį ir ilgalaikiškesnį poveikį darbuotojų įsitraukimui turi nefinansinis motyvavimas. Dalyviai išgrynino, jog geriausiai veikia tokios aplinkos, kuri „paskatina darbuotojus duoti“, sukūrimas organizacijose. Vienodo recepto tam nėra, nes daug kas priklauso nuo kompanijose susiklosčiusios organizacinės kultūros, veiklos pobūdžio, darbuotojų asmenybių, jų siekių bei poreikių. Tačiau panašu, kad suveikia toks keturių žingsnių algoritmas:

  1. Įsiklausymas ir supratimas, ko nori ir ką gali mūsų žmonės.
  2. Tinkama komunikacija, padedant jiems suprasti, kas svarbu organizacijai ir kaip jie gali prie to prisidėti.
  3. Parodymas, kad laukiame savo žmonių indėlio ir iš tiesų tai vertiname.
  4. Paskatinimas prisiimti atsakomybę už savo motyvaciją bei įsitraukimą ir pačius darbuotojus – kuo labiau įtraukiant darbuotojus į jiems ir organizacijai tinkamiausių „motyvatorių“ paiešką.

 „Aon Best Employers Program“ Baltijos šalyse

Aon Best Employers Program“ nuo 2012 m. Baltijos šalyse vykdo konsultacijų ir mokymo kompanija „OVC Consulting“, kuri yra oficiali tyrimo metodiką sukūrusios pasaulinės konsultacijų kompanijos „Aon Hewitt“ atstovė. Baltijos šalyse 2012 m. – 2014 m. tyrime iš viso dalyvavo 90 organizacijų iš įvairių sektorių, apklausta virš 19 tūkst. respondentų, resprezentuojančių virš 48 tūkst. darbuotojų. Pasaulio mastu tyrime dalyvavo 6 tūkst. kompanijų iš 155 šalių, apklausta 7 mln. respondentų.

2014 m. įkurto „Best Employers Club“ nariai – visos nuo 2012 metų tyrime dalyvavusios organizacijos bei, žinoma, organizacijos iki šiol laimėjusios „Best Employer” titulą:  „Adform“, „Cramo“, „Lietuvos draudimas“, „Danske Bank“, „Roche Baltic Pharmaceuticals“, „Roche Lietuva“, „Philip Morris Baltic“, „Sanofi-aventis Lietuva“ ir „Tele2“.