Naujienos

Naujienos

Knyga „Pergalės technika: kaip žaidybinis mąstymas gali pakeisti jūsų organizaciją“ jau knygynuose

2015-11-26
Knyga „Pergalės technika: kaip žaidybinis mąstymas gali pakeisti jūsų organizaciją“ jau knygynuose

OVC Consulting knygų kolekciją 2015 m. lapkritį papildė dar vienas pasididžiavimas. Šįkart tai ne mūsų konsultantų parašyta, tačiau mūsų iniciatyva išleista knyga, kurią jau galite rasti knygynuose bei el. knygynuose.

Pergales technika_Mindaugas Grajauskas_citata_Vaga_OVC Consulting_2015Tęsdami šių metų pavasarį pristatytą žaidybinių sprendimų organizacijoms liniją (plačiau skaitykite čia), leidyklai „Vaga“ pasiūlėme į lietuvių kalbą išversti autorių Kevino Werbacho ir Dano Hunterio knygą „For the Win“.

„Žaidybiniai sprendimai organizacijose nėra tik madingas žodis ar panacėja, tačiau tyrimai rodo, jog teisingai taikomi jie gali padidinti darbuotoju įsitraukimą ir motyvaciją 60%. Džiaugiamės, kad Lietuvoje vis dažniau galime kalbėti apie sužaidybinimo praktikas ir jas diegti, gerinant organizacijos veiklos rezultatus. Tikime, jog ši knyga padės daugiau organizacijų atrasti ir pažinti žaidybinimo teikiamas galimybes“, – pasakoja iniciatyvos autorius Mindaugas Grajauskas, OVC Consulting asocijuotas konsultantas.

Milijonai žaidėjų visame pasaulyje žaidžia „World of Warcraft“, „FarmVille“, „Scrabble“ ir begalę kitų žaidimų, kasmet generuodami milijardus dolerių pajamų. Apgalvota ir meistriška šių žaidimų konstrukcija yra paremta dešimtmečius trukusiais motyvacijos ir psichologijos tyrimais: gerai sukurtas žaidimas paliečia pačią žmogaus psichikos šerdį, kurioje ir gimsta motyvacija.

Knygos „Pergalės technika: kaip žaidybinis mąstymas gali pakeisti jūsų organizaciją“ autoriai Kevinas Werbachas ir Danas Hunteris įtikinamai aiškina, kad ne tik žaidimų gamintojai gali gauti naudos iš žaidimų kūrimo, ir atskleidžia, kaip žaidybinis mąstymas gali motyvuoti darbuotojus, klientus ir pakeisti jūsų verslą.

Žaidimų sąvoka verslo ar kitokio pobūdžio organizacijose iš pirmo žvilgsnio gali skambėti nerimtai. Tačiau tik iš pirmo žvilgsnio. Šioje knygoje aprašomas būdas, kaip integruoti atskirus žaidimų elementus į organizacijos veiklos kontekstus taip, kad darbuotojai labiau įsitrauktų, mėgautųsi savo veikla ir kylančiais iššūkiais, su azartu imtųsi juos spręsti. Šis paveikus ir įdomus įtraukimo bei motyvavimo būdas vadinimas žaidybinimu.

Ar esate girdėję darbuotojus sakant: „jei tik darbas būtų kaip žaidimas“? Pritaikę šioje knygoje aprašytas žaidybinimo strategijas galite suteikti organizacijos darbuotojams daugiau motyvacijos, entuziazmo atlikti įvairias užduotis ir, svarbiausia, mėgautis ne tik pasiektais rezultatais, bet ir pačiu procesu.

„Ar žaidimams vieta organizacijoje? Mano atsakymas – taip, leiskite darbuotojams žaisti. Žaisti prasmingai: bandyti, klysti, nugalėti ar pralaimėti – ieškoti ir atrasti. Tačiau žaidyba „nenutinka“ ir nėra instaliuojama – tai yra nuolatinis ir nuolat tobulinamas procesas, pritaikomas kiekvienai organizacijai, atsižvelgiant į jos siekius, kultūrą ir veiklos specifiką. Taškų, pasiekimų ženklelių ir lyderių lentų, žaidyboje žinomų kaip PBL (points, badges, leaderboards) triada, taikymas – dar nėra žaidybinis sprendimas. Elgesio pokyčius kuria nuolatinis grįžtamasis ryšys, įtraukianti istorija, iššūkius keliančios, bet įgyvendinamos užduotys ir sveika konkurencija.“, – teigia Mindaugas.

Linkime žaisti, ieškoti ir atrasti!

Pergales technika_Vaga_OVC Consulting_2015_knyga

Knygos autorių interviu:


Paskutinės naujienos