Naujienos

Naujienos

Koučingas – raktas atsakymams į rūpimus klausimus

2013-11-28

Koučingo sąvoka Lietuvoje yra vis dar labai nauja, todėl daugeliui žmonių iškyla klausimas, kas yra koučingas, kur ir kaip jis naudojamas. Dalinamės Laisvosios bangos radijo laidos „Naktigonė“ įrašu, kuriame OVC Consulting partneris ir konsultantas Tomas Misiukonis pasakoja apie koučingą ir jo taikymą vadovų darbe.

„Koučingas – tai klausimų – atsakymų sesija, kurios metu koučeris padeda surasti atsakymus į visus rūpimus klausimus“, – teigia Tomas. Anot jo, pirmiausia, dėmesys yra skiriamas pačiam žmogui, jo savybėms bei gebėjimams ir tik išanalizavus asmenybę yra randamas kartu ir atsakymas į rūpimą klausimą ar problemą. „Siekiant efektyvaus koučingo labai svarbu nusistatyti problemas, kurios turėtų būti sprendžiamos, bei tikslus, ko yra tikimasi iš sesijos“, – radijo laidos klausytojams pasakoja Tomas.

„Tuo tarpu darbuotojų skatinimui naudojamas koučingas padeda didinti efektyvumą, sukurti geresnius darbo santykius su vadovais bei sudaryti malonias ir įdomias darbo sąlygas“. Pasak Tomo, mokymai darbuotojo efektyvumą pakelia iki 22 proc., tačiau papildžius mokymus koučingu šis rodiklis išauga net iki 88 proc. Tokiam rezultatui pasiekti itin svarbu, jog įmonėje būtų atsakingas žmogus, kuris padėtų darbuotojams pritaikyti žinias, įgytas koučingo sesijos metu. Įmonei sėkmingai panaudojus šią patirtį, koučingas tampa ne vien tik apie rūpimus klausimus ar problemas, bet ir apie darbuotojų santykius su vadovu.

Norėdami klausytis laidos įrašo, spauskite čia.


Paskutinės naujienos