Naujienos

Naujienos

Lietuva 2030: ko reikia, kad mokytumėmės visą gyvenimą?

2015-02-04
Lietuva 2030: ko reikia, kad mokytumėmės visą gyvenimą?

Jau vasario 13 dieną Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, kartu su Valstybės pažangos taryba, įgyvendindama Seimo patvirtintą Valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2030“, organizuoja pažangos forumo baigiamąjį renginį „Mokomės visą gyvenimą“.

Pagrindinė prielaida visuomenės įtraukimui į mokymosi visą gyvenimą procesą yra motyvacija. Bene geriausiai motyvuoja aiškus supratimas, kokią pridėtinę vertę žmogui ir valstybei kuria šis procesas. Ką reiškia mokymasis visą gyvenimą? Kodėl globalizacijos amžiuje yra būtina nuolat tobulėti, įgauti naujas kompetencijas? Kokią socialinę ir ekonominę naudą kuria mokymasis? Kaip sužinoti apie šią naudą ir tinkamai apie ją informuoti, siekiant į mokymosi procesą įtraukti daugiau žmonių? Šiuos ir kitus klausimus ir sieksime aptarti baigiamojo renginio metu.

Baigiamojo pažangos forumo renginio diskusijų metu taip pat bus siekiama parengti pasiūlymus mokymosi visą gyvenimą tema, kurie taptų integralia švietimo politikos dalimi, skatinti visuomenės įsitraukimą į mokymąsi visą gyvenimą, gilinti sprendimų priėmėjų ir visuomenės žinias apie mokymosi visą gyvenimą poreikį, naudą bei galimybes ir užtikrinti gerosios patirties skatinant mokymąsi visą gyvenimą sklaidą.

Diskusijoje, „Mokymosi visą gyvenimą procesas ir rezultatai Lietuvoje – kaip jų siekiame ir kaip juos vertiname?“ dalyvaus ir OVC Consulting Valdybos pirmininkas bei steigėjas dr. Virginijus Lepeška kartu su dr. Rimantu Vaitkumi, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministru ir doc. dr. Aušra Rutkiene, Vytauto Didžiojo universiteto mokymosi visą gyvenimą tyrimų klasterio mokslininkų grupės vadove (diskusiją moderuos dr. Edgaras Leichteris, asociacijos „Žinių ekonomikos forumas“ direktorius, Valstybės pažangos tarybos narys).

Įgyvendinant Lietuvos pažangos strategiją „Lietuva 2030“ pažangos forumas yra organizuojamas du kartus per metus. Tai – galimybė bendroje diskusijoje į Lietuvos ateitį pažiūrėti per skirtingų temų ir visuomenei aktualių klausimų prizmę.

Susitikime ir bendroje diskusijoje į Lietuvos ateitį pažiūrėkime per skirtingų temų ir visuomenei aktualių klausimų prizmę. Platesnę renginio programą rasite čia.


Paskutinės naujienos