Naujienos

Naujienos

Naujas požiūris į darbuotojų saugą ir sveikatą

2015-02-23
Naujas požiūris į darbuotojų saugą ir sveikatą

Vasario 18 d. Kaune ir 20 d. Vilniuje įvyko didžiausia Lietuvoje konferencija, skirta darbuotojų saugos ir sveikatos temai. OVC Consulting konsultantai šioje konferencijoje į darbuotojų saugą ir sveikatą pažvelgė iš dviejų perspektyvų – darbuotojų motyvacijos elgtis saugiai ir darbuotojų atsparumo stresui didinimo.

Dr. Mantas Tvarijonavičius ir Mindaugas Grajauskas konferencijos dalyviams skaitė pranešimą „Kaip motyvuoti darbuotojus laiktyis DSS reikalavimų?“. Konsultantai pristatė ir praktiniais pavyzdžiais iliustravo pasaulyje plačiai naudojamą „gamification“ sąvoką (liet. žaidybinimas) ir jos pritaikymo galimybes darbuotojų saugos kontekste, padarant saugų elgesį smagiu ir įdomiu.

Mirolanda Trakumaitė savo pranešime „Kaip sumažinti stresą ir įtampą darbe?“ pasidalino šokiruojančiais tyrimų rezultatais, kure rodo, jog net 60% lietuvių patiria stresą darbe, kuris kainuoja ne tik jiems, bet ir organizacijai. Darbuotojams stresas – tai bloga fizinė ir emocinė būsena, sumažėjęs darbingumas, prastesni veiklos rezultatai, klaidos, žalingų įpročių sustiprėjimas, „perdegimas“, ligos. Organizacijai kainuoja trumpalaikis ar ilgalaikis nedarbingumas, darbuotojų klaidos, „atsigavimui“ paimti laisvadieniai, darbuotojų kaita. Taigi, Mirolanda pasakojo, kokiomis trumpalaikėmis ir ilgalaikėmis priemonėmis galime padėti darbuotojams ugdyti atsparumo stresui lygį, taip investuodami į psichologiškai sveikos aplinkos kūrimą.

Jeigu jus domina darbuotojų saugos sužaidybinimo ar darbuotojų atsparumo stresui didinimo projektai, kreipkitės info@ovc.lt.


Paskutinės naujienos