Naujienos

Naujienos

(NE)skaitymo klubo susitikimas: skaitysime S.Gaffney knygą „Groups, Teams and Groupwork revised“

2013-11-29

Kaip ir kiekvieną paskutinįjį mėnesio penktadienį OVC Consulting bibliotekoje susitinka (NE)skaitymo klubo nariai. Penktadienio popietę pristatysime šiemet išleistą Sean Gaffney knygą anglų kalba Groups, Teams and Groupwork revised“. Pokalbį moderuos OVC konsultantė Nomeda Kuodienė, knygą pristatys Brigita Kaleckaitė – „Swedbank“ žmogiškųjų išteklių verslo partnerė.

Apie ką šį kartą kalbėsimės?

Sean Gaffney yra organizacijų konsultantas iš Švedijos, geštalto terapeutas, daugelio straipsnių apie geštalto terapijos taikymą organizacijose autorius. Autorius knygoje dalinasi savo patirtimi ir įžvalgomis apie darbą grupėse, kritikuoja įvairias Vakarų Europos ir JAV teorijas apie grupes organizacijose, teigia, kad daugelis principų apie grupių valdymą gerai tinka dirbant JAV ar Didžiojoje Britanijoje, tačiau netinka Azijoje ar Rytų Europos kultūrose. Daugelis įmonių bando pritaikyti teorines grupių valdymo žinias praktiškai savo įmonėse, visiškai neatsižvelgdami į vietinius šalies ar pačios įmonės kultūrinius skirtumus.

Į grupę Sean žvelgia ne kaip į funkcinį vienetą, o kaip į grupę žmonių, kur kiekvieną dieną kiekvienas grupės narys keičiasi, išgyvena tam tikras asmenines krizes ar džiaugsmingus gyvenimo momentus, turi jausmus ir emocijas, sprendžia egzistencinius klausimus ir ieško gyvenimo prasmės. Jeigu jūsų kolegai gimė vaikas ar jis išgyvena skyrybas, tai atsiliepia bendram grupės darbui ir ignoruoti įvarius grupinius procesus yra tiesiog nenatūralu.

Brigita Kaleckaitė pristatys knygą ir plačiau papasakos, ką galima iš geštalto terapijos pritaikyti įmonėse.


Paskutinės naujienos