Naujienos

Naujienos

Keturi organizacinės kultūros taikiniai (infografikas)

2015-03-27
Keturi organizacinės kultūros taikiniai (infografikas)

„Visi intuityviai suvokiame, kad organizacinė kultūra yra tikrai svarbi. Tačiau jei reikėtų konkrečiai įvardinti kas tai yra, ne visiems būtų lengva tai padaryti. Net akademiniuose sluoksniuose nėra vieningo organizacinės kultūros apibrėžimo. O dažnoje organizacijoje užėjus kalbai apie kultūros stiprinimo priemones, viskas susiveda į motyvacinių renginių darbuotojams organizavimą“, – sako Diana Palivonienė, OVC Consulting partnerė.

Anot ekspertės, organizacinė kultūra daro lemiamą įtaką darbuotojų elgesiui ir pasiekiamiems rezultatams. Įvairūs tyrimai rodo, jog stipria organizacine kultūra pasižyminčios organizacijos pasiekia 20 – 30% geresnius verslo rezultatus, lyginant su niekuo kultūriškai neišsiskiriančiomis konkurentėmis.

Organizacinės kultūros esmė yra nematomoji jos dalis – vyraujantys įsitikinimai ir vertybės, darbo filosofija ir nerašytos elgesio normos, kurios kaip vidinė navigacijos sistema nukreipia mūsų elgesį. Kiekvienos organizacijos kultūra pasižymi tam tikru savo vertybių išskirtinumu, galinčiu tapti jos strateginiu pranašumu.

Parengėme keturių vyraujančių organizacinės kultūros taikinių infografiką (peržiūrėkite čia), kuriame apibendrinome kiekvienai iš šių kultūrų formuoti ir stiprinti reikalingas sąlygas bei tokiai kultūrai kurti palankius lyderių portretus. Kuri iš šių kultūrų – rezultato, įsitraukimo, inovacijų, socialinės atsakomybės – yra jūsų organizacijos taikinyje?

Organizacines kulturos taikiniai_OVC Consulting

Paskutinės naujienos