Naujienos

Naujienos

Paulius Avižinis: ketvirtoji TED GLOBAL 2014 diena

2014-10-13

Skubame dalintis naujausiais OVC Consulting direktoriaus Pauliaus Avižinio įspūdžiais iš saulėtosios Brazilijos.

Diena prasideda nuo TED Active. Tai pokalbių laidos žanrą primenanti sesija. TED kalbėtojus kalbina Jordan Reeves (netrukus atvyksiantis ir į Lietuvą) su kolege. Atsipalaidavimas ir šmaikštūs klausimai leidžia geriau pažinti kalbėtojus. Smalsu klausyti apie tai, kaip kalbėtojai reagavo gavę kvietimą pasisakyti TED, kaip ruošėsi, dėl ko nerimavo labiausiai, o taip pat kiek širdžių gyvenime sudaužė bei koks yra sudaužytų širdžių ir per gyvenimą sulaužytų kaulų santykis. Iš smagios sesijos išsinešu keletą minčių. Štai viena jų: „esi pasiruošęs savo TED kalbai, kai tavo antroji pusė ją moka atmintinai“. Beje, iš salės pakilusios dviejų kalbėtojų antrosios pusės ne tik nesuklysta dėl mylimųjų pasisakymuose skambėjusių faktų, bet ir puikiai atkartoja kalbėtojo pasisakymo pradžią: žodžius, intonaciją, kūno kalbą. Auditorija ūžia iš pasitenkinimo.

Ką gi žygiuojam toliau. Šiandien laukia keliolika inovatyvių, jausmingų ir estetiškų pasisakymų.

Pinigai ir laimė

BVP neatspindi visuomenės gerovės. Tai praėjusio amžiaus pirmoje pusėje akcentavo ir šio rodiklio autorius Simon Kuznets. Tačiau stebint šio rodiklio sureikšminimą pasaulyje, regis pastaroji jo mintis pamiršta. Todėl kalbėtojas siūlo „social progress“ indeksą. Pagal jį pristato pažangiausias šalis (Lietuvos deja nemini). Indeksas tinka ir šalims ir kompanijoms – žmonių gerovei matuoti. Iš ties įdomu. Na, bet mes čia turime savą metodiką – vakar kaip tik OVC organizavo geriausių darbdavių apdovanojimų renginį.

Kiti pasauliai

Turbūt pats aistringiausias ir gražiausias šios dienos pasisakymas – nykstančių genčių fotografo kelionės, pamokos, patyrimai. Žiūrint jo nuotraukas sunku patikėti, kad tai ne kostiumai. Ar žinojote, kad čiukčių vaikai kramto maistą visą dieną suaugusiems, mat šie dėl specifinio maisto raciono jau nebeturi dantų? Pasisakymo gale fotografas sustato visą auditoriją ir nufotografuoja kaip TED gentį. Auditorija ploja atsistojusi kelias minutes.

Ar pasiėmei telefoną?

Kas trečias planetos žmogus miršta nuo vėžio. TED scenoje pirmą kartą viešai pademonstruota kaip jau netrukus bus galima diagnozuoti vėžį namuose. Tam tereikės mūsų kraujo, indelio su reagentais (tikiu bus galima rasti vaistinėse) ir… Išmaniojo telefono su aplikacija. Kai jau galvojau, kad šiandien mačiau viską, į sceną išėjusi moteris pademonstravo kaip specialaus įrenginio ir, be abejo, telefono aplikacijos pagalba galima skanuoti maistą ir gauti informaciją apie visus cheminius patiekalo ingredientus. Šio darbo moteris ėmėsi, kai dėl alergijos vos nemirė dukra. Viskas skamba paprastai – fotonai keliauja į patiekalą ir, priklausomai nuo ingredientų, grįžta tam tikro spektro. Netrukus tokie skaneriai bus pačiuose telefonuose. Akivaizdu ne už kalnų laikas, kai klausimas „ar pasiėmei telefoną?“ bus tiesiogine to žodžio prasme gyvybės ir mirties klausimas. Tai ar pasiėmėt savo telefoną?

Džiugi žinia smaližiams

Čilės kalnuose įrengiamas galingiausias iki šiol sukurtas teleskopas. Jis gali iš žemės surasti mėnulyje jūsų pamestą saldainį. Abejoju ar jį tam naudos, bet neabejoju, kad iš šio teleskopo komandos išgirsime daug naujienų apie mūsų visatą.

Buvo turtinga inovacijomis diena. Ryt paskutinis pusdienis. Pabaigai keletas organizacinių pastebėjimų.

Organizatoriai siekia sudaryti sąlygas pabendrauti. Konferencija tęsiasi kasdien nuo 9 iki 19 val., tačiau, skirtingai nuo man įprastų konferencijų, čia daromos kelios ilgos 50 minučių pertraukos – pailsėti, pabendrauti.  Pasisakymų metu daromi video intarpai, atliekami muzikiniai pasirodymai. Taip siekiama išlaikyti dėmesį. Ir organizatoriams tai puikiai sekasi.


Paskutinės naujienos