Naujienos

Naujienos

Paulius Avižinis: trečioji TED GLOBAL 2014 diena

2014-10-10

Ir toliau dalinamės OVC Consulting direktoriaus Pauliaus Avižinio įspūdžiais iš trečiosios TED Global 2014 dienos.

Skaitmeninis pasaulis

Pertraukėlės metu pakalbintas dalyvis čia pat nuleidžia galvą į išmanųjį telefoną ir TED aplikacijoje „prikabina“ mane prie kontaktų. Salėje dega išmanieji telefonai, planšetės bei nešiojami kompiuteriai. Kažkas tweet‘ina, kažkas rašo facebook‘e komentarus, kažkas žymisi nuo scenos skambančias mintis, kažkas naudojasi žodynu – verčiasi skaidrėje užrašytą žodį į savo kalbą, kažkas tyrinėja pasaulio žemėlapį ir ieško šalies, apie kurią pasakoja kalbėtojas, ir dar daug ko neįžiūriu sėdėdamas iš savo kėdės. Auditorijos veidai neįsitempę – klausosi ir mėgaujasi procesu bei turiniu. Čia savo būtį visi, su retomis išimtimis, daliname realiam ir skaitmeniniam pasauliui. Tempas ir daugiakryptis dėmesio skirstymas tapo absoliučia  norma.

Iš toli geriau matosi

Gyvendami Lietuvoje nedažnai turime laiko ar motyvacijos galvoti apie tokias temas kaip konfliktą Kongo demokratinėje respublikoje, Tapirų išsaugojimą, NASA rūpesčius dėl žmonių siuntimo į kosmosą ar CERN darbuotojų susirašinėjimo saugumą… Gal ir gerai – turime kur kas artimesnių temų.  Tačiau paradoksalu – kartais tik išėjęs iš savo kiemo geriau supranti, kas jame iš tiesų dedasi. Situacijos vertinimas priklauso ne nuo pačios situacijos ir net ne nuo grynų faktų, bet nuo atskaitos taškų. Čia – jie kiek pasikeičia.

TED’e nėra prezentacijų

Įsivaizduokite, kad teatre spektaklio pradžioje aktorius savo vaidinimą pradeda nuo prisistatymo: „Laba diena, esu Andrius Mamontovas ir šiandien vaidinsiu Hamletą“.

TED – tai spektaklis. Nei viena kalba neprasideda pasisveikinimu ar prisistatymu. Kalbėtojai nuo pirmų sakinių pradeda pasakoti savo istoriją. Jie įsijaučia scenoje. Kaip ir tikri aktoriai – vieni geriau, kiti prasčiau.

Istorijos

Šiandien įspūdį paliko kelios įkvepiančios istorijos apie kovą už žmogaus teises buities daiktuose ir rūbuose paslėptų video kamerų pagalba, menininkų istorija apie tai, kaip jie visą skurdžių rajoną paverčia vienu dideliu meno kūriniu. Tačiau dienos pasisakymas – istorija apie kaip paralyžuoti žmonės gali judėti su įranga, kuriai signalus siunčia mintimis. Kaip tik šių metų futbolo čempionate paralyžuotas žmogus apsirengęs šia įranga įmušė atidarymo įvartį.

Profesinės pamokos

Kiekvienas, kuriam teko eiti į didelę sceną, pamena tą skonį burnoje, kurį sukelia beprotiškai plakanti iš jaudulio širdis. Tuo metu esi tarsi nesavas. Todėl klaidų tikimybė išauga. Matyt tam konferencijoje yra dedikuotas žmogus, kuris tiesiogine to žodžio prasme, prilaiko kalbėtoją, kad šis neišeitų anksčiau į sceną, kol pranešėjas nebaigė savo anotacinio pasisakymo. Galiausiai lengvai stumteli kalbėtoją, kuris išeina į sceną.


Paskutinės naujienos