Naujienos

Naujienos

Pažinti vertingiausią organizacijos turtą

2015-05-13
Pažinti vertingiausią organizacijos turtą

Pažinti vertingiausią organizacijos turtą

Pastaraisiais metais asmenybės tipologijos aktualumas organizacijose įgauna vis didesnį pagreitį: nuo milijoniniais tiražais skaičiuojamų asmenybės vertinimo testų iki organizacijos sistemų modeliavimo, atsižvelgiant į individualius skirtumus. Tiek didelių korporacijų, tiek mažų organizacijų, kurios skiria dėmesį šiai sričiai, patirtis iliustruoja, kad investicijos žmogiškajam faktoriui atsiperka.

Asmenybes tipologija_Raimundas DzimidasJei anksčiau asmenybės vertinimas retai kada peržengdavo psichologijos disciplinos ribas, tai dabar jis dažnai naudojamas plačiame ir dinamiškame verslo pasaulyje. Ir taip yra ne veltui, kadangi asmenybės tipologija pasižymi plačiu pritaikomumu organizacijos kontekste – o jos dėmesio centre vertingiausias resursas – žmogus.

 Organizacijai asmenybės žinių apie tipus turėjimas ir taikymas naudingas, nes:

  • Didėja darbuotojų įsitraukimas
  • Stiprėja tarpusavio pasitikėjimas
  • Auga produktyvumas
  • Spartėja profesinis tobulėjimas
  • Kuriama palankesnė darbui aplinka
  • Lengvėja vadovo darbas

O dėl savo naudojimo paprastumo ir kuriamos vertės unikalumo asmenybės tipologija padeda spręsti daugybę klausimų skirtinguose kontekstuose: Konfliktai, Psichologinis atsparumas, Komandinis darbas, Komunikacija, Sprendimų priėmimas, Įtakos darymas, Charakteriai, Asmeninis augimas, karjera, Pardavimai ir derybos, Pokyčiai, Lyderystė.

Raimundas Dzimidas tapo sertifikuotu MBTI® lektoriumi

Šių metų pavasarį OVC Consulting konsultantas Raimundas Dzimidas, kuris ne vienerius metus kartu su klientų organizacijomis dirba įvairiuose asmenybės tipologijos kontekstuose – nuo vertinimo bei grįžtamojo ryšio iki mokymų ar renginių komandoms – įgijo MBTI® Certified Practitioner sertifikatą (OPP Ltd, Oxford, Didžioji Britanija), suteikiantį teisę vesti mokymus naudojant MBTI (pagrįsta C.G. Jung asmenybių tipologijos teorija) asmenybės tipologijos teoriją, testuoti, atlikti individualias ir grupines sesijas. MBTI nustato asmenybės tipą pagal keturias bipolines asmenybės dimensijas: ekstraversija – introversija, pojūčiai – intuicija, mąstymas – jausmai, sprendimas – suvokimas. Tipas nustatomas pagal kiekvienos dimensijos dominuojančią tendenciją. Asmenybės tipų  žinojimas leidžia geriau pažinti save ir kitus, suprasti skirtingų tipų pasireiškimą skirtingose veiklos srityse: komandiniame darbe, problemų sprendime, santykiuose su kolegomis ir pavaldiniais, neapibrėžtų situacijų valdyme, ir kt.

Raimundas tai pat yra sertifikuotas DISC® konsultantas. Ši metodika nustato asmenybės profilį pagal keturias dimensijas: dominavimą (D), įtakos darymą (i), pastovumą (S), analizavimą (C). Profilis atspindi visų dimensijų išreikštumo stiprumą. DiSC® testo pagalba nustatytas profilis atspindi asmenybės sąveikos su aplinka, rezultatų siekimo, bendravimo ir bendradarbiavimo, konfliktų sprendimo, problemų sprendimo ir sprendimų priėmimo, laiko valdymo, savo veiklos organizavimo, streso valdymo ypatumus.


Paskutinės naujienos