Naujienos

Naujienos

Savęs pažinimo startas – asmenybės tipologija

2015-12-02
Savęs pažinimo startas – asmenybės tipologija

„Apie 80 procentų žmogaus sukuriamo rezultato lemia jo emocinė branda – gebėjimas pažinti, valdyti save, kurti ilgalaikius ir konstruktyvius santykius su kitais. Emocinis intelektas tiesiogiai lemia gebėjimą atskleisti savo potencialą ir generuoti rezultatus.“

RaimondasDalinamės portalo verslasnaujai.lt straipsnio „Emocinių kompetencijų ir potencialo ugdymas – galvosūkis, vertas pastangų“ ištrauka, kurioje OVC Consulting konsultantas Raimundas Dzimidas, sertifikuotas MBTI® ir DiSC® lektorius, pasakoja apie asmenybės tipologijos vertinimo instrumentus ir jų vertę.

„Konsultantas Raimundas Dzimidas pabrėžia, kad viena iš asmenybės potencialo atskleidimo priemonių – asmenybės tipologija. Ji dažniausiai nustatoma pasitelkiant specializuotus testus, klausimynus, o rezultatų analizė, aptarimas su konsultantu, tam tikrų praktinių užduočių atlikimas žmogui leidžia giliau pažinti savo asmenybės tipą ir geriau suprasti kitų žmonių individualius ypatumus.

„Populiariausias asmenybės tipologijos vertinimo instrumentas pasaulyje – MBTI. Joje asmenybės tipas nustatomas pagal keturias dimensijas: kas žmogui yra energijos šaltinis ir kur jis koncentruoja savo dėmesį, kokiam informacijos įsisavinimo būdui teikia pirmenybę, kaip priima sprendimus, kaip sąveikauja su išoriniu pasauliu arba kokiam gyvenimo būdui teikia pirmenybę,“ – pasakojo R. Dzimidas. Žmogus pagal jas identifikuoja savo asmenybės tipą ir gautą informaciją gali sėkmingai panaudoti savęs tobulinimui.

Pašnekovo teigimu, kalbant apie potencialą, svarbu atsižvelgti į du aspektus. Visų pirma, svarbu įvertinti dabartinius veiklos rezultatus ir atrasti sritis, kurias reikia stiprinti, tobulinti. Kitas aspektas atrasti tas sritis, kuriose iki šiol nebuvo galimybės pasireikšti ir tokiu būdu suteikti galimybę atsiskleisti potencialui. Asmenybės tipologija leidžia geriau pažinti save ir realizuoti savo potencialą tiek veikiant įprastose, tiek naujose srityse. Be to, gali būti stimulas stiprinti konkrečias, veiklai svarbias kompetencijas, ir siekti geresnių rezultatų.“

Visą straipsnį skaitykite www.verslasnaujai.lt

Daugiau apie MBTI ir kitus asmenybės tipologijos vertinimo instrumentus skaitykite čia.


Paskutinės naujienos