Naujienos

Naujienos

Skaidri teisėjų atranka – didesnis žmonių pasitikėjimas teismais

2014-10-06

Spalio 3 dieną Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą, kuriuo paskyrė naujos sudėties Pretendentų į teisėjus atrankos komisiją. Pretendentų į teisėjus atrankos komisija skiriama trejiems metams Prezidentės dekretu. Prezidentė į Komisijos pirmininko pareigas antrai kadencijai paskyrė žinomą psichoterapeutą Eugenijų Laurinaitį, kuris yra Europos psichiatrijos asociacijos prezidentas. Į Komisiją Prezidentė taip pat deleguoja šiuos visuomenės atstovus: psichologą Virginijų Lepešką, žurnalistą Šarūną Černiauską, ekonomistą Nerijų Mačiulį ir teisėjus – Olegą Fedosiuką, Dalią Kačinskienę ir Skirgailę Žalimienę.

V. Lepeška yra žmogiškųjų išteklių ekspertas, tarptautiniu lygiu pripažintas vadybos konsultantas. Žurnalistas Š. Černiauskas specializuojasi tiriamojoje žurnalistikoje, už reikšmingas publikacijas yra pelnęs apdovanojimus. Ekonomistas N. Mačiulis dirba vyriausiuoju ekonomistu banke, dėsto ISM Vadybos ir ekonomikos universitete. O. Fedosiukas yra Aukščiausiojo Teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas, Mykolo Romerio universiteto teisės dėstytojas. S. Žalimienė dirba Vyriausiojo administracinio teismo teisėja, specializuojasi Europos Sąjungos teisėje, dėsto Vilniaus universitete. Lietuvos apeliacinio teismo teisėja D. Kačinskienė yra civilinės teisės specialistė.

Komisija yra Prezidento patariamoji institucija, kuri padeda formuoti teisėjų korpusą. Skirdama teisėjus, Prezidentė atsižvelgia į Komisijos rekomendacijas, taip pat su kiekvienu kandidatu į teisėjus susitinka asmeniškai.

Prezidentė nuosekliai siekia užtikrinti teismų veiklos skaidrumą ir žmonių pasitikėjimą teisine valstybe. Žmonių pasitikėjimas teisingumu per kelerius metus išaugo dvigubai – nuo 24 proc. 2010 metais iki 51 proc. 2013 metais.

Skaitykite daugiau: www.15min.lt