Naujienos

Naujienos

Verslioms moterims apie inovacijų kultūrą

2015-11-30
Verslioms moterims apie inovacijų kultūrą

2015 m. lapkričio 25 d. beveik pusantro šimto moterų iš visos Lietuvos susitiko verslių moterų konferencijoje „Sėkmės formulė“. Renginys buvo skirtas moterims, turinčioms ir kuriančioms savo verslą. Konferenciją organizavo Verslo moterų tinklas kartu su Lietuvos Respublikos Ūkio ministerija ir Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje.  Antrąjį kartą organizuojamo renginio tikslas – paskatinti moteris imtis pokyčių ir naujų verslo idėjų, sukurti erdvę, kurioje jos galėtų dalintis patirtimi ir ieškoti atsakymų į joms rūpimus klausimus.

IMG_1716Konferencijoje pranešimą tema „Kaip paskatinti inovacijų kultūrą organizacijoje“ skaitė OVC Consulting konsultantė Viktorija Matusevičiūtė.

Viktorijos pranešimo skaidres galite peržiūrėti čia.

Viktorija išskyrė pagrindinius iššūkius, su kuriais susiduria inovuojančios organizacijos bei sėkmės faktorius lemiančius inovacijų atsiradimą organizacijoje:

  • Drąsa keistis ir keisti. Inovacijos versle -tai bet koks pokytis, kuris padeda organizacijai pasiekti geresnių verslo rezultatų ir didinti savo veiklos rodiklius. Inovacijų kultūros skatinimo iniciatyvos efektą verslui turės tik tada, kai pokyčiai įvairiuose organizacijos lygmenyse vyks sistemiškai  – nuo strategijos ar lyderystės iki kasdienio darbuotojų elgesio ar bendravimo su klientais.
  • Inovacijų lyderystė. Inovacijų lyderiai konkurencinį pranašumą kuria ne konkrečiomis naujovėmis, bet kurdami bendruomenes, kurios nori ir geba inovuoti.
  • Tobulėjimas ir iniciatyva. Norint paskatinti inovacijų kultūrą svarbu formuoti bendrą požiūrį į inovacijas – bendras vertybes, darbo principus ir praktikas, skatinančius ne tik naujas idėjas, bet ir jų įgyvendinimą bei komercializavimą.
  • Įtraukimas. Aiškus mechanizmas ir komunikacija, kaip kiekvienas darbuotojas prisideda prie inovacijų procesų organizacijoje.
  • Inovacijų procesai. Įgalinantys procesai, komandiniai ir asmeniniai įrankiai, padedantys eksperimentuoti ir mokytis iš savo klaidų greičiau, nuosekliau ir efektyviau nei konkurentai.
  • Inovacijos kaip strategija. Inovacijos nėra žaidimo dalis, inovacijos – tai žaidimas. Strategijos variklis ir priemonė įgyvendinti strateginius tikslus. Inovacijų kultūra – šio žaidimo taisyklės, kurios padės ne tik kai viskas gerai, bet taps ypač reikšmingos kritinėse verslui situacijose.

Daugiau informacijos apie renginį skaitykite čia.


Paskutinės naujienos