Naujienos

Naujienos

Vykstame į Japoniją: Tadas Žibūda Lean mokysis iš Toyota

2015-10-20
Vykstame į Japoniją: Tadas Žibūda Lean mokysis iš Toyota

„Išvažiuoju į Japoniją!“ – viename pirmadienio susirinkime džiaugsmingai pasidalina OVC Consulting ilgametis konsultantas Tadas Žibūda. Klausiame Tado – ką jis ten veiks?

Tadas-2„Taip, šį šeštadienį aš išvykstu į Japoniją, kur savaitę skirsiu Toyota gamybos sistemos/Lean studijoms: kartu su grupe lietuvių važiuojame į studijų kelionę, kurioje prisiliesime prie Toyotos (TPS) vadybos sistemos ištakų. Būtent japonų kultūra davė šiai vadybos sistemai tiek daug išskirtinių bruožų ir specifinių praktikų. Todėl būtent Japonijoje man ir norisi gilinti Toyota/Lean žinias, rinkti pavyzdžius, įžvalgas ir tiesiog pasisemti įkvėpimo, kuriuo su kolegomis ir klientais dalinsiuosi sugrįžęs.

Kelionėje mus lydės mūsų kuratorius, STI konsultantas Imura san. Beje, lapkričio – gruodžio mėnesiais Imura san pats lankysis Lietuvoje – tai reta proga su juo susitikti asmeniškai, pasikalbėti arba padirbėti prie Jūsų procesų tobulinimo.

Visa studijų kelionė susideda iš ekskursijų po skirtingas Japonijos įmones. Planuojame aplankyti bent aštuonias skirtingas įmones Nagoya, Kyushu ir Kyote. Nagrinėsime tiek gamybinius, tiek ir „minkštuosius“ procesus, gilinsimės į „muda“ atradimo ir šalinimo būdus, kuriuos taiko šios įmonės. Vienas iš svarbiausių asmeninių mokymosi tikslų – surinkti įžvalgų apie tai, kaip japonai kuria ir palaiko nuolatinio gerinimo kultūrą – tai yra sunkiausia TPS/Lean diegimo užduotis.

Tikiuosi grįšiu iš Japonijos kitoks. Ne tik žiniomis, mintimis, bet ir savo dvasia. Tad jei man grįžus, lapkritį, atrodysiu kiek keistas, gal labiau mąslus, gal labiau pakylėtas – tai ko gero bus Japonijos įtaka!“.


Paskutinės naujienos