Naujienos

Naujienos

Vadovo charakteris lemia jo vadovavimo stilių

2015-08-18
Vadovo charakteris lemia jo vadovavimo stilių

Charakteris yra mūsų likimas. Nuo jo priklauso kaip mes regime pasaulį, kaip jame dalyvaujame. Todėl nenuostabu, jog vadovo charakteris lemia jo vadovavimo stilių. Nepažinęs savęs, jis turi tik ribotas galimybes augti kaip vadovas. Tad vadovo augimas – tai gebėjimas pažinti ir priimti savo likimą (charakterį), drąsa bei sugebėjimas prisiimti atsakomybę ir kurti ateitį, ugdyti savo charakterį.

Brandus vadovas – tai ne konkretus charakteris. Brandus vadovas, tai gebėjimas būti skirtingu charakteriu, priklausomai nuo to, kokio elgesio reikia konkrečioje situacijoje rezultatui užtikrinti. Iliustruodami šiuos teiginius, pateikiame kelių skirtingų charakterių stiprybes bei iššūkius, vertinant įvairius vadovavimo aspektus.

Charakteriai_kine ir organizacijose_vadovas_lyderis_OVC Consulting_2015

Trumpos charakteristikos

Narcizas yra padidintai susirūpinęs savimi. Turi itin didelę orientaciją į tikslų pasiekimą, laimėjimus, buvimą geresniu nei kiti. Jam svarbi ambicija ir kokybė, tačiau ne toks svarbus ryšys su žmonėmis.

Suvaržytas siekia kontroliuoti situaciją. Jam svarbios taisyklės ir jų laikymasis, vengia rodyti emocijas – yra santūrus. Itin nuosekliai ir valingai juda link tikslo, kurį laiko teisingu. Turi aiškius įsitikinimus kas gyvenime yra ar nėra teisinga. Tokio paties valingumo, tvarkingumo ir nuoseklumo tikisi, o kartais ir reikalauja, ir iš kitų.

Atsiribojantis siekia susikurti savo asmeninę erdvę, jaustis nepriklausomu, elgtis autentiškai. Siekia tyrinėti pasaulį, dalyvauti veikloje, tačiau vengia pernelyg artimo kontakto. Ne itin vertina socialines normas, ėjimą su srove, verčiau simpatizuoja idėjų pasauliui. Jam svarbi kūryba, mąstymas.

Prieraišusis savo pastangas nukreipia į tai, kad būtų mielas aplinkiniams, siekia jų prielankumo. Jis stengiasi prisiderinti prie aplinkinių, įsiklausyti į jų poziciją ir jai pritarti. Kitų interesai jam svarbesni nei jo paties, svarbu jaustis susietu, patirti ryšį su kitu žmogumi, o ne aiškiai deklaruoti savo poziciją.

Mokymai vadovui ir savo gyvenimo vadovui

Mokymus „Charakteriai kine ir organizacijose“ veda OVC Consulting direktorius ir konsultantas Paulius Avižinis, turintis 15 metų ugdymo patirtį. Paulius vadovus kviečia į dviejų dienų gilią ir saugią kelionę po charakterių pasaulį, kurioje, nagrinėjant genialių režisierių sukurtus kino personažus, žengsite dar vieną žingsnį asmeninės ir profesinės brandos link.

Atsiliepimai_Charakteriai_kine ir organizacijose_Paulius Avižinis_OVC Consulting_SEB_SIC


Paskutinės naujienos