Organizacijos vertybių žaidimas

Konsultaciniuose projektuose telpa tiek daug – tai kompleksinis priėjimas prie problemos, veiksmų bei priemonių parinkimas geriausiam rezultatui pasiekti.

Vertybių žaidimas – tai unikalus įrankis, padedantis iškomunikuoti organizacijos vertybes bei padėti darbuotojams įsisąmoninti jų turinį.

 

Žaidimo vertė

Pats žaidimas yra žaidžiančių žaidėjų grupės patyrimo procesas, kuriame kiekvienas gali įvertinti savo elgesį, apgalvojant savo kasdienes situacijas pasitikrinti, kiek asmeninis ir kolegų elgesys dera su organizacijos vertybėmis, taip pat pasidalina savo įžvalgomis ir idėjomis, kaip kiekvienas galėtų keisti savo elgesį, kad tai labiau derėtų su organizacijos vertybėmis.

 

Žaidimo procesas

Dažniausiai žaidimo procesas apima specialiai pagal organizacijos veiklos specifiką ir aplinkybes sukurtų žaidimo situacijų sprendimą, aptariant potencialius sprendimus ir  savo pasirinkimų logiką bei argumentus. Žaidimas gali būti paremtas tiek taškų rinkimu, varžantis tarp skirtingų žaidėjų, tiek žaidžiant komandai kaip visumai „prieš sistemą“. Skirtingi žaidimo dinamikos elementai padeda tokį procesą padaryti smagiu, nenuspėjamu ir įdomu.

Kiekvienu žaidimo kūrimo atveju tai yra unikalus produktas, kuriamas konsultantų kartu su organizacijos žmonėmis. Pats žaidimas gali būti labai įvairus, atsižvelgiant į kultūrinius organizacijos ypatumus, veiklos specifiką, pačias vertybes ir būsimo žaidimo naudojimo kontekstą.