Pradedančiųjų vadovų mokymai

Pradedančiųjų vadovų programos sukoncentruotos į bazinius įgūdžius, kurių pirmiausia prireikia naujam vadovui.

Labai dažnai specialistai, tapę vadovais, susiduria su gausybe iššūkių: autoriteto komandoje; bendravimo su darbuotojais, kurie vakar dar buvo kolegos; be proto išaugusio darbų krūvio, nes atrodo ir savo kaip specialisto darbus turi atlikti, o komanda jau eina su klausimais apie jų darbus: komunikacijos, žmonių motyvacijos, grįžtamojo ryšio – rodos lavina niekada nesibaigia.

 

Bet viską galima „surikiuoti“ daug greičiau ir paprasčiau – tiesiog reikia dviejų dalykų: 

 1. Aiškiai suvokti, kad vadovavimas tai tiesiog kitoks darbas nei žmogus dirbo iki šiol (ne specialisto darbo tąsa). Tai reiškia, kad yra kitokios užduotys, kitur nukreiptas dėmesys, kitokios atsakomybės, galios ir pan.
 2. Susidėlioti sau tvirtą vadovavimo „įrankių“ pagrindą. Kitaip sakant, nuo pirmų dienų išsigryninti esminius, bazinius vadovavimo įgūdžius, susidėlioti sistemą, kaip įmanoma efektyviai veikti naujame vaidmenyje ir pradėti veikti kitaip – mokantis, sisteminant, ieškant atsakymų „į gylį“.

Pradedančiųjų vadovų programos būtent ir sukoncentruotos į bazinius įgūdžius, kurių pirmiausia prireikia naujam vadovui: vadovo funkcijos, autoritetas, galios, situacinis vadovavimas, tikslų formulavimas, komunikacija, darbų delegavimas, komandos formavimas, žmonių motyvavimas, grįžtamasis ryšys, veikimas neapibrėžtose situacijose.

Dažnas, išeidamas iš tokių mokymų prasitaria – „dabar viskas sugulė į lentynėles ir man labai aišku, nuo ko pradėti, kokie prioritetai ir kaip aš galiu jau artimiausiu metu tapti efektyviu vadovu“. O toliau – vadovavimo bei lyderystės temų gylis ir plotis – neaprėpiamas…

Beje, šios programos tinka nebūtinai naujiems vadovams – labai sėkmingai adaptuojame jas įvairialypėms vadovų komandoms, kurioms svarbu pradėti „kalbėtis vienoda kalba“.

 

Kokie galimi sprendimai?

 • Naujų vadovų parengimo programa (mokymai)
 • Nuo specialisto link lyderio
 • Trumpalaikės praktinės vadovavimo ir lyderystės programos (mokymai) pagal atskirus gebėjimų lavinimo modulius

Vertė organizacijai

 • Trumpiau tęsiasi laikotarpis, kai įmonėje nėra gero specialisto (nes į vadovus būtent tokie dažniausiai ir paaukštinami), ir dar vis nėra gero vadovo.
 • Ugdomi sistemiškai mąstantys, į rezultatą orientuoti, gebantys sutelkti komandą vadovai.
 • Mažėja vadovų kaita, nes nauji vadovai, gavę aiškią sistemą, nenusivilia nauja veikla ir nepalieka įmonės.
 • Mažėja darbuotojų kaita – nes vadovai išmoksta tinkamai dirbti su komanda.

Vertė komandai ir žmogui

 • Daugiau pasitikėjimo savimi vadovo pozicijoje – tai reiškia efektyvesnis komandos valdymas.
 • Mažiau bereikalingo streso situacijose, kurios yra tapusios „klasika“.
 • Gerėjantys rezultatai, aiški motyvacija veikti, puiki savivertė ir pasitenkinimas atliekamu darbu.

Pasikalbėkime

Tapkite organizacija, kuri turi ateitį