Strateginis valdymas

Veikti strategiškai atrodo nereikia daug: tik žinoti ką mes norime pasiekti, suprasti kokioje situacijoje esame dabar, ir, pagaliau, nuspręsti, kokiu keliu ir ką keisdami sieksime ko norime ir tai įgyvendinti.

Veikti strategiškai atrodo nereikia daug: tik žinoti ką mes norime pasiekti, suprasti kokioje situacijoje esame dabar, ir, pagaliau, nuspręsti, kokiu keliu ir ką keisdami sieksime ko norime ir tai įgyvendinti. Tačiau toks veikimas turi savų iššūkių ir mes į juos padedame spręsti nagrinėdami strateginio ir pokyčių valdymo temą:

 

  • Patrauklių kelių, kurias galime pasiekti ko norime yra daug, todėl reikia mokėti tikslingai juos pasirinkti ir strategavimą padaryti nuosekliu prioritetų nustatymo procesu.
  • Strategija visada turi būti ne apie „darbą kaip visada“, o apie tikslingą pokytį. Todėl svarbu puoselėti ambiciją, drąsą ir gebėjimą veikti naujai. 
  • Vieningą supratimą ko mes siekiame ir kaip mes keisimės būtina turėti planuose, bet žmonių galvose, todėl tikslingas jų įtraukimas į procesą, skirtingų požiūrių suderinimas yra būtinas sėkmingai kaitai.
  • Neužtenka susiplanuoti – reikia įgyvendinti, todėl svarbu pasirinkti geriausius būdus vykdymo disciplinai užtikrinti.

Kokie galimi sprendimai?

  • Strateginio mąstymo mokymai
  • Strateginio planavimo mokymai
  • Pokyčių valdymo mokymai
  • „Klasikinės“ strateginio planavimo diskusinės sesijos
  • Strategijos komunikavimo diskusinės sesijos

 

Vertė organizacijai

Veikdama strategiškai organizacija geba savo išteklius, kurie visada yra riboti, paskirstyti labiausiai prie jos sėkmės prisidedančioms veikloms. Toks veikimo būdas įgalina ne „gesinti gaisrus“, o pačiai inicijuoti ir įgyvendinti pokyčius, kurie tobulina ir augina organizaciją. Iš kitos pusės turinti aiškią strategiją ir tikslingai besikeičianti organizacija yra patraukli darbuotojams, todėl padeda pritraukti ir išlaikyti tuos iš jų, kuriuos norime matyti savo komandoje.

Vertė komandai

Grupė tampa tikra komanda tik kartu spręsdama bendrus iššūkius. Strategijos parengimas ir jos įgyvendinimas tikslingai valdant pokyčius yra viena geriausių galimybių įgyti šią patirtį.

Vertė žmogui

Kai matome aiškią strategiją, darbas mums yra prasmingesnis, nes mes geriau suprantame kodėl jį reikia atlikti. Suprasdami kodėl tai yra svarbu, gebame geriau sutelkti savo pastangas ir įsitraukti į darbą.

Gilesnis strateginio ir pokyčių valdymo procesų ir įrankių išmanymas leidžia veikti taikliau, nesiblaškyti, geriau išskirti prioritetus ir paprasčiau pasiekti norimą rezultatą. Jis taip pat padeda geriau suprasti savo ir kitų reakcijas į pasikeitimus ir naujoves ir su jomis tvarkytis maksimaliai produktyviai.

Pasikalbėkime

Tapkite organizacija, kuri turi ateitį