Naujienos

Naujienos

Apsikeitęs idėjomis verslas juda sparčiau

2013-11-27

Dalinamės „Verslo žinių“ straipsniu apie neformalią „Jogailos cecho“ bendruomenę, vienijančią Jogailos g., Vilniaus g., Gedimino pr. įsikūrusį verslą, teisės, investicijų, audito, nekilnojamojo turto, konsultacijų bendroves. Skaitykite, kodėl mes džiaugiamės būdami šio susivienijimo dalimi.

Burtis, kooperuotis ar dalintis idėjomis įmonės Lietuvoje vis dar mažai linkusios, tačiau pavyzdžiai rodo, kad nuoseklus neformalus bendravimas duoda verslui nemažai naudos.

„Mūsų profesijai itin svarbus bendradarbiavimas, o jis neįmanomas be bendravimo. Todėl ir ieškome įvairių formų. Rasti būdą, kuris padeda atrišti žmonėms liežuvius, atverti širdis, leisti keistis mintimis ir idėjomis – tai ir yra šio projekto tikslas“, – apie jau šešerius metus veikiantį „Jogailos cechą“ pasakoja Alvydas Žabolis, įmonių grupės „Zabolis partners“ vadovaujantysis partneris.Taip pavadinta neformali profesinė bendruomenė vienija sostinės Jogailos g., Vilniaus g., Gedimino pr. įsikūrusį verslą, teisės, investicijų, audito, nekilnojamojo turto, konsultacijų bendroves. Cecho įmonės draugėn susiburia du kartus per metus: vasarą organizuojami įvairūs renginiai, koncertai, o žiemą, prieš Kalėdas savo partnerius, klientus, kolegas įmonės sukviečia į šventinį vakarą. „Paprastai visi pasislėpę daro kalėdinius vakarėlius, kviečia klientus, vengia vieni kitų. Mes iškėlėme idėją, kad klientai yra bendri, o mes vienas kitam visai ne konkurentai, todėl būtų naudinga bendrauti atvirai, išsakyti idėjas“, – pažymi p. Žabolis. Pasak jo, vienas iš siekiamų tikslų – suburti tokią aplinką, kad idėjomis dalintis galėtų ir priešingose stovyklose esantys ar konkuruojantys verslininkai.

Ir idėjų, ir sandorių

„Jogailos cechas“ šiuo metu buria apie 10 įmonių, jos, anot pašnekovų, sudaro tam tikrą bendruomenę. „Cecho idėja žavi tuo, kad ji nukreipta į bendruomeniškumo skatinimą. Pagrindinė mintis ir yra prisidėti prie nedidelės bendruomenės vystymosi, gerovės“, – sako dr. Virginijus Lepeška, vienos iš narių „OVC Consulting“ valdybos pirmininkas. Pasak jo, visi renginiai pirmiausia skirti tam, kad būtų galima suvesti žmones, sudaryti galimybę jiems bendrauti, gerai praleisti laiką. O tai savaime duoda ir dalykinės verslo naudos. „Kai verslininkai susitinka, gimsta daugiau idėjų, vėliau įvyksta daugiau sandorių. Mes visi konsultuojame tam tikrus klientus, tad bendraujant atrandame naujų bendrų taškų, naujų projektų“, – naudą verslui mato Laimonas Skibarka, advokatų kontoros SORAINEN vadovaujantysis partneris.

Į cecho renginius įmonės sukviečia savų partnerių, taip pat Vyriausybės organizacijų atstovų, konsultantų. Toks bendravimas, pasak pašnekovų, įmonėms taip pat naudingas.

Straipsnis publikuotas dienraštyje „Verslo žinios“ ir portale vz.lt.


Paskutinės naujienos