Naujienos

Naujienos

Erzinantys kolegų įpročiai: kovoti ar susitaikyti?

2013-01-15

„Kovai prieš blogus kolegų įpročius respondentai siūlo pasirinkti mandagią taktiką – tiesiog pasikalbėti su kolega ir paaiškinti, kas kelia problemų kitiems.

Tokios nuomonės laikosi ir organizacinės psichologijos specialistas, įmonės „OVC Consulting“ konsultantas Mantas Tvarijonavičius. Jo teigimu, susidūrus su erzinančiu kolega yra du keliai. Vienas jų – tiesiog nekreipti į jį dėmesio.

„Tai yra darbas su pačiu savimi. Manau, tai yra pagrindinė taktika. Reikia atsakyti sau į klausimą: „Ar tikrai šita situacija yra verta mano nervinimosi, įtampos, ar tikrai man dėl to reikėtų erzintis?“, – sakė jis. – Galima rasti daugybę situacijų, kai tiesiog kitomis akimis, praėjus kiek laiko, žmogus, pasižiūrėjęs į tą pačią situaciją, mato, kad jam nebuvo ko taip įsitempti, taip erzintis. Galbūt visai kiti veiksniai – nuovargis ar per didelis darbo krūvis, ar kažkokie kiti dalykai tą susierzinimą sukėlė.“

Kitu atveju, mokymus ir konsultacijas rengiantis vadovavimo ir personalo valdymo specialistas siūlo tiesiog pasikalbėti su bendradarbiu. „Jeigu visgi susierzinimas nepraeina ir savęs nuraminti nepavyksta, tada atkaklus, bet mandagus bendravimas būtų ta antroji taktika“, – teigė M. Tvarijonavičius.

Pašnekovas priminė, kad dėstant apie savo susierzinimą svarbu išlikti mandagiam. „Šios taktikos tikslas yra apginti savo poziciją, norą ar pageidavimą, tuo pačiu neįžeidžiant kito žmogaus. Kiti žmonės tai vadina diplomatišku bendravimu, – pasakojo jis. – Jo esmė yra tiesiai šviesiai, per daug „nevyniojant į vatą“, bet, labai svarbu, neužgaunant kito žmogaus, pasakyti jam tai, ką norisi pasakyti.“

Labiausiai erzinančios kolegų savybės:

1. Plepėjimas, juokas, triukšmas darbo vietoje.

2. Nekompetencija, tingėjimas, darbų perdavimas kolegoms.

3. Bumbėjimas, dalijimasis negatyviomis emocijomis.

4. Nevalyvumas, netvarka bendroje aplinkoje ir ant darbo stalo.

5. Garsus kalbėjimas telefonu, garsiai skambanti erzinanti telefono melodija.

6. Apkalbos, veidmainiavimas.

Visą straipsnį rasite čia.


Paskutinės naujienos