Naujienos

Naujienos

Kaip pasirinkti tinkamą komandos formavimo būdą?

2015-03-25
Kaip pasirinkti tinkamą komandos formavimo būdą?

Artėjant intensyviausiam organizacijų, komandų renginių sezonui dalinamės su Jumis OVC Consulting konsultantės Viktorijos Matusevičiūtės straipsniu apie dažniausias komandos formavimo klaidas bei skirtingus komandų formavimo būdus bei jų taikymo tinkamumą įvairiose situacijose.

„Norėdami tinkamai suformuoti savo komandą, vadovai pirmiausia turėtų atsakyti į klausimą, kokia bus komandos veiklos misija ir prasmė – kodėl, kaip ir ką ji darys? Taip pat svarbu apsispręsti, koks komandos tipas geriausiai padės siekti užsibrėžtų tikslų: ilgalaikė ar trumpalaikė, uždara ar atvira, plokščia ar hierarchinė komanda? Tuomet būtina nuspręsti, kaip bus priimami sprendimai, organizuojamas komandos darbas, kaip ir kada reikės bendrauti. Tokias pagrindines vadovams tenkančias užduotis išskiria Viktorija Matusevičiūtė, „OVC Consulting“ konsultantė.

„Komandos nariai galės veiksmingai prisidėti prie bendro rezultato ir pasitikėti vieni kitais tik tuomet, kai žinos, ko iš jų tikimasi. Svarbu, kad komandos narių įgūdžių ir kompetencijų derinys būtų pakankamai įvairus, kad apimtų visas funkcijas, kurių reikia iškeltiems komandos tikslams pasiekti. Taigi, norint surinkti stiprią komandą su tikrai įvairia patirtimi, tikriausiai reikės samdyti tokius žmones, kurių kompetencijų vadovas net negali įvertinti pats“, – sako ji.

Komandos formavimo klaidos

Nėra gerai, kai sprendimų vadovas ieško vienas, o ne kartu su kitais komandos nariais, tvirtina pašnekovė ir priduria, jog vadovas turėtų vadovauti pavyzdžiu, o ne diktuoti, taip pat klausti savo komandos narių, o ne vienas priimti sprendimus, suteikti reikiamas priemones ir nustatyti laiko ribas. Todėl viena dažniausiai pasitaikančių klaidų yra vadovo nedalyvavimas formuojant komandą. „Didesnėse organizacijose darbuotojas gali būti priskiriamas projekto komandai, o jo tiesioginis vadovas net nežino komandos tikslų ar to, kiek darbuotojas turės skirti tam laiko“, – dėsto pašnekovė.

Anot konsultantės, klaidinga manyti, kad visas susikaupusias komandos problemas bus galima užglaistyti vienu renginiu. Svarbus tęstinumas bei nuolatinis vadovo dėmesys komandos problemoms spręsti ir svarbiems dalykams aptarti. Reikia nepamiršti tinkamai pasirinkti komunikacijos kanalus, užtikrinti grįžtamąjį ryšį tinkamu laiku ir forma.

Keli komandos formavimo būdai

OVC teaming (22)Pramoginiai renginiai komandoms labiau orientuoti į pačią veiklą ir trumpalaikę smagią patirtį nei į ilgalaikį pokytį. Tinka, kai norima įkvėpti komandą, sustiprinti jos dvasią, bendrumo jausmą.

Komandos formavimo seminaruose daugiau dėmesio skiriama įgūdžiams lavinti, patirčiai įprasminti ir perkelti į darbines situacijas. Tokius seminarus veda profesionalūs organizacijų konsultantai.

Kompleksiniai komandos stiprinimo sprendimai orientuoti į ilgalaikį nuostatų ir elgesio pokytį bei tęstinį jo palaikymą. Komandos nariai, įgyvendindami renginio metu sutartus dalykus ir įveikdami specifinius komandos iššūkius darbe, konsultuojasi su profesionaliais organizacijų konsultantais. Nuostatoms ir elgesiui keisti ar reikiamiems įgūdžiams įgyti pasitelkiamos kompleksinės priemonės: mokymai, ugdomasis vadovavimas, vidinių trenerių ugdymas, motyvacinės sistemos, struktūros pokyčiai ir kt.“

Tai yra portalo www.bznstart.lt straipsnio ištrauka, norėdami skaityti visą straipsnį, spauskite čia.

OVC Consulting siūlomus komandos stiprinimo sprendimus rasite nuspaudę čia


Paskutinės naujienos