Naujienos

Naujienos

Kodėl maratonus bėgančių vadovų skaičius išaugo 100%?

2015-07-15
Kodėl maratonus bėgančių vadovų skaičius išaugo 100%?

Šių metų gegužės mėnesio Harvard Business Review numeryje, kurio apžvalgą rasite čia, pasirodė City University London profesoriaus André Spicer interviu apie jo atliktą kultūrinį ir istorinį tyrimą, nagrinėjantį korporatyvinių sveikatingumo programų efektyvumą (Corporate Wellness Programs Make Us Unwell). Atlikto tyrimo duomenys nustebino dėl to, kad tokios programos ne tik teikia žemą investicinę grąžą, bet iš tiesų sukelia neigiamų padarinių, versdamos darbuotojus jaustis kaltais, nuolat sunerimusiais ir dar mažiau sveikais.

Per pastaruosius du dešimtmečius aukščiausių vadovų, kurie mini sportą savo biografijose, skaičius šoko į viršų, o maratonus bėgančių vadovų skaičius išaugo 100%. Interviu autorius paaiškina tiek asmeninį, tiek korporatyvinį motyvą rinktis sveiko gyvenimo būdą bei sveikatingumo programų populiarumo priežastį, o neigiamas pasekmes iliustruoja gyvais ir autentiškais pavyzdžiais. Pavyzdžiui, kompanijos išleidžia šimtus dolerių aktyvumo asistentams (angl. tracking bands), kurias darbuotojai privalo dėvėti ir tai visiškai sugriauna barjerą tarp gyvenimo ir darbo. Staiga, tavo pasirinkimas eiti pabėgioti laisvu laiku ar ne, tampa kažkuo, ką stebi tavo darbdavys.

Ką darbdaviams, svarstantiems apie sveikatingumo programų efektyvumą, rekomenduoja straipsnio autorius:

  1. Užduoti klausimą: kokią problemą norime spręsti ir ar mums to išvis reikia?
  2. Būti realistišku: ko mes tikimės šia programa pasiekti? (tokios programos neretai parduodamos žadant, jog visi jūsų darbuotojai mes rūkyti)
  3. Nubrėžti ribas: kuo daugiau darbas įsilieja į asmeninį gyvenimą, tuo mažiau produktyvūs tampa darbuotojai.
  4. Pradėti nuo mažų pokyčių, galinčių sukurti didelę vertę: pavyzdžiui, užuot investavęs į darbo vietoje integruotus bėgimo takelius, darbdavys galėtų paprasčiausiai užtikrinti gerą apšvietimą, gryną orą ir šviežių vaisių.

Sveikas darbuotojas Lietuvoje

OVC Consulting drauge su gydomuoju ir poilsio centru „SPA Vilnius“, draudimo brokeriu „Aon Baltic“ bei kitais partneriais, jau dvejus metus organizuoja šviečiamuosius renginius „Sveikas darbuotojas: nauda ir vertė įmonei“ bei skatina organizacijas ir jų žmones daugiau dėmesio skirti darbuotojo sveikatai bei psichologinei gerovei. Į šiuos renginius jau pakvietėme ne vieno Lietuvos miesto įmonių personalo vadovus ir specialistus, lankėmės Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Anykščiuose ir Panevėžyje, iniciatyvą tęsime ir šiemet.

Tyrimų duomenimis net 60 procentų Lietuvos dirbančiųjų patiria stresą darbe. Darbuotojams stresas – tai bloga fizinė ir emocinė būsena, sumažėjęs darbingumas, prastesni veiklos rezultatai, klaidos, žalingų įpročių sustiprėjimas, ligos. Organizacijai darbuotojų stresas – tai trumpalaikio ar ilgalaikio nedarbingumo, darbuotojų klaidų, „atsigavimui“ paimtų laisvadienių ir darbuotojų kaitos kaina.

Dalyvaudama šiame projekte bei įgyvendindama darbuotojų atsparumo stresui didinimo programas Lietuvos organizacijose, OVC Consulting vyr. konsultantė Mirolanda Trakumaitė teigia, jog ir darbuotojas, ir darbdavys kartu turi investuoti į psichologiškai sveikos aplinkos kūrimą: streso šaltinių mažinimą, sveikos darbinės atmosferos puoselėjimą, atsparumo stresui didinimą, darbo ir asmenino gyvenimo pusiausvyrą – tai negali būti prievolė, vienpusė iniciatyva ar masinė panacėja.


Paskutinės naujienos