Naujienos

Naujienos

Kodėl motyvaciniai seminarai yra bejėgiai ir ką vadovams dėl to daryti?

2014-04-28

Dalinamės OVC Consulting pardavimų ir klientų aptarnavimo srities vadovo Tomo Misiukonio (ACC) straipsniu apie motyvacinių seminarų poveikį ir vadovų (be)jėgiškumą.

Užnorinkite juos! Motyvuokite kaip nors!, – girdžiu pavargusių nuo verslo realijų vadovų užsakymą sėkmės mokytojams.  Vadovai naiviai tikisi, kad nusiuntę savo darbuotojus į dar vieną motyvacinį seminarą, uždegs juose ugnį. Ir, kad vos tik grįžę į savo darbo vietas, tie žmonės savo produktyvumą pakels mažiausiai 50 procentų… Jei taip neatsitiks, bent jau bus ką kaltinti – greičiausiai seminaras buvo nepakankamai motyvuojantis. Arba lektorius nebuvo pakankamai uždegantis. Nesušoko ant stalo ir nesugrojo stebuklinga motyvacijos dūdele.

Todėl dabar noriu pateikti keletą įžvalgų vadovams, kurie nori pasirūpinti, kad jų komandos būtų motyvuotos ir darbe jaustųsi gerai. Turiu dvi žinutes, pirmoji – jūs negalite motyvuoti kitų žmonių. Tą daryti gali tik jie patys. Antroji – jūs galite pasirūpinti sąlygomis, kurioms veikiant, jūsų darbuotojų motyvacija gali keistis. Kaip norite, į blogąją ar į gerąją pusę.

  • Kiekvienas žmogus yra motyvuotas, tačiau ne visi moka išlaisvinti savo energiją ir nukreipti ją tinkama linkme.
  • Vieni stipriausių motyvatorių yra pripažinimas ir galimybė skleistis.
  • Dalykai mums svarbūs tampa tada, kai mes juos taip suvokiame. Kitaip tariant, žmonės imsis pokyčių tik tada, kai jie patys suvoks, kad pokyčiai teikia daugiau naudos nei žalos.
  • Jei norite, kad žmonės atkreiptų dėmesį į tai ką sakote jūs, atkreipkite dėmesį į tai, ką sako jie. Galbūt jų mintys nedera su jūsų nubrėžta strategija, tačiau kaip bebūtų, kad įkvėptumėte kitus, pakanka parodyti jiems dėmesį ir juos išklausyti.
  • Jūsų komanda visada bus jautri jūsų elgesiui. Pasakysiu kiek sudėtingiau – tai, kaip komanda suvokia savo vadovą, nulemia šio vadovo darbo realybę. Pavyzdžiui, įsivaizduokite, kad nusiuntėte savo komandą į mokymus, kuriuose kalbama apie motyvaciją. Žmonės grįžo patenkinti ir pilni naujų idėjų. Tačiau jei nereaguosite į šias idėjas ir nepadėsite jų išvystyti, žmonės suvoks, kad savo elgesiu jiems nepritariate ir tuojau pat nuleis rankas. Ką kaltinsite? Mokymams pasibaigus tikrasis mokymasis tik prasideda. Ir čia turite dvi galimybes: a) naiviai galvoti, kad žmonės keisis patys (galbūt pavieniais atvejais taip ir nutiks), b) būti šalia jų ir įkvėpti gerais, jų idėjas palaikančiais, savo elgesio pavyzdžiais.

Apibendrindamas šias įžvalgas noriu pasiūlyti vadovams pirmiausia įvertinti savo pačių požiūrius bei elgesį. Nesitikėkite, kad kažkas gudrus, esantis ten, išorėje, nuveiks tą darbą, kurį pirmiausia turite daryti jūs. Kad ir kokie iškilūs bei iškalbūs būtų motyvacinių seminarų vedantieji, daugiausia ką jie gali padaryti – tai parodyti motyvacijos didinimo būdus ir galimybes. O šiuos būdus ir galimybes jūsų komanda taikys tada, kai žinos ir jaus, kad yra tam tinkamos sąlygos. Rūpintis jomis – viena svarbiausių, jei ne pati svarbiausia, vadovo atsakomybė. Negalite priversti augalo augti tokiu greičiu, kokiu norite jūs, tačiau galite pasirūpinti vandeniu ir šviesa.

Visą straipsnį skaitykite www.coachingblog.lt.


Paskutinės naujienos