Naujienos

Naujienos

Kokie lūkesčiai turėtų būti keliami vasaros komandiniam renginiui?

2017-03-27
Kokie lūkesčiai turėtų būti keliami vasaros komandiniam renginiui?

Artėja vasara, o kartu su ja organizacijos pradeda svarstyti apie vasaros šventes savo darbuotojams. Svarbiausia tokiose šventėse smagiai praleistas laikas, puikios emocijos ir noras, kad po vasaros renginio įmonės kolektyvas dirbtų darniau ir vieningiau. Vis dėlto bendraudamas su žmogiškųjų išteklių specialistais ir tokių renginių dalyviais pastebiu, kad šis lūkestis dažnai lieka pilnai neišpildytas.

Paklausus, dėl kokios priežasties nusiviliama vasaros renginiais sulaukiu įvairių atsakymų. Visgi, juos visus vienija mintis, kad nors renginio metu buvo labai smagu, tačiau praėjus emocijoms niekas nepasikeitė – darbuotojai ir toliau dirba kas sau, kyla nekonstruktyvūs konfliktai, organizacijos skyriai konkuruoja, nebendradarbiauja ir pan.

Tokiu atveju kyla klausimas, kas neveikia: vasaros renginiui keliami per dideli lūkesčiai ar renginio mechanika yra netinkama. Atsakymas paprastas – įtakos turi abu dalykai.justas_11

Lūkesčiai vasaros renginiui kartais būna kiek per dideli nei realu pasiekti. Puikiai atsimenu kolegų patarimus pradėjus dirbti su komandiniais renginiais – „svarbiausia klientui kurti adekvatų renginio lūkestį“ – sakydavo jie. Išties nėra tikslu tikėtis, kad vienos ar kelių dienų pramoga išspręs organizacijoje vyraujančias problemas, (už)motyvuos dirbti efektyviau ir ženkliai padidins darbuotojų pasitenkinimą darbu. Pabuvimas kartu išties gali sukurti jausmą – „va dabar tais mes išties komanda!“, tačiau jau po kelių savaičių grįžus į rutiną šis jausmas rimsta.

Jau girdžiu, kaip klausiate: „Na, o koks tuomet lūkestis vasaros renginiui yra tinkamas?“ Mano ir kolegų patirtis dirbant su komandiniais renginiais rodo, kad adekvatus ir vertę kuriantis lūkestis vasaros renginiui susideda iš dviejų dedamųjų: 1. Smagiai ir netradiciškai praleisti laiką su kolegomis; 2. Įprasminti komandinį patyrimą taip, kad dalyviai įsisąmonintų, jog kartu gali pasiekti daugiau ir geriau. Žinoma, kad renginys pavyktų, vien tokio noro nepakanka – labai svarbu tinkama renginio mechanika.

Minėdamas renginio mechaniką, turiu omenyje, renginio formatą ir eigą. Siekiant smagiai ir netradiciškai praleisti laiką pasirenkamos įvairios aktyvios pramogos: nuo plaukimo baidarėmis, žygio po miškus iki įvairių komandinių žaidimų. Ir tai yra puiku! Kuo įvairesnės pramogos, tuo didesnė tikimybė, kad laikas su kolegomis bus praleistas nuotaikingai. Visgi siekiant sustiprinti bendrumo jausmą vien smagios pramogos neužteks. Norint, kad renginys kurtų realią išliekamąją vertę svarbu įprasminti renginio veiklas – aptarti patyrimą ir atrasti įžvalgas, kurios galėtų virsti realiais komandinio darbo susitarimais, vienijančiais komandą. Emocija anksčiau ar vėliau praeis, o užfiksuotos įžvalgos ir susitarimai, grįžus į darbo vietas, primins apie turėtą patirtį ir išmokimus pramogaujant kartu.

Straipsnio autorius: Justas Kupčinskas, OVC Consulting jaunesnysis konsultantas


Paskutinės naujienos