Naujienos

Naujienos

Komandinis renginys. Ar plaukti baidarėmis geriausias sprendimas?

2016-08-02
Komandinis renginys. Ar plaukti baidarėmis geriausias sprendimas?

Šiltuoju metų laiku daugelis organizacijų planuoja renginius, kuriais siekiama kartu su kolegomis pabūti neformalioje aplinkoje. Dažniausiai tokių renginių tikslas –  paskatinti bendravimą tarp kolegų, išspręsti darbe kylančias problemas ir sukurti bendrus prisiminimus, kurie vienytų kolektyvą bei taip padėtų siekti organizacijos tikslų.

Photo 2015-11-01 18 27 31Žinoma, be viso to labai svarbu, kad organizacijos renginys būtų linksmas ir neįpareigojantis. Dėl to dažnai pasirenkamos įvairios pramoginės veiklos: plaukimas baidarėmis, dažasvydis, žygis į gamtą, protmūšis, orientacinės varžybos ir kt.

Šios pramoginės veiklos tikrai padeda sukurti bendrus nuotaikingus prisiminimus ir motyvuoja dirbti kartu. Vis dėlto šis efektas trunka neilgai – keletą savaičių. Vėliau grįžtama į įprastą rutiną, turėta bendra pramoga pasimiršta, o personalo vadovų lūkesčiai lieka nepateisinti.

Tad, ką daryti, kad komandos renginys išpildytų keliamus lūkesčius?

Atsakymas paprastas – išsigryninti renginio tikslą ir pasirinkti tinkamiausią sprendimą.

Žemiau aprašyti trys dažniausi  pasitaikantys tikslai, keliami komandiniams renginiams.

TIKSLAS – PADĖKA UŽ REZULTATUS

Jeigu renginiu norima padėkoti kolektyvui už pasiektus rezultatus, įgyvendintus įmonės tikslus – bendra pramoga yra puikus sprendimas. Toks renginys padės darbuotojams suprasti, kad jų darbas yra pastebimas ir įvertintas. Be to linksmai praleistas laikas drauge gali motyvuoti ir toliau siekti aukštų rezultatų, tikintis, kad ateityje vėl lauks smagi pramoga.

TIKSLAS – PROBLEMOS SPRENDIMAS

Ne retai komandiniais renginiais tikimasi ne tik motyvuoti darbuotojus, bet išspręsti kolektyve įsišaknijusias santykių, bendradarbiavimo, komunikacijos problemas. Tokiu atveju pramoginis vasaros renginys nėra tinkamas sprendimas. Pramoginis renginys gali tik užglaistyti problemas arba nutolinti jų sprendimą, tačiau vargu ar padės jas išspręsti. Siekiant esminių pokyčių ir efektyvių sprendimų reikalinga rimta komandos stiprinimo sesija, kurios metu atidžiai analizuojami komandos narių elgesiai, jų tipai, gilinamasi į konkrečią problemą ir ieškoma galimų jos sprendimo būdų. Vienas iš galimų tokio renginio variantų gali būti komandos koučingo (angl. Team coaching) sesija, kurioje dirbama su penkiomis komandos disfunkcijomis, labiausiai kenkiančioms komandų darbui: pasitikėjimo trūkumu, konfliktų vengimu, atsakomybės trūkumu, susitarimų nevykdymu ir dėmesio rezultatams stoka. Tai sudėtingas, emociškai įtraukiantis, tačiau daug naudos kuriantis komandinio renginio sprendimas.

TIKSLAS – KOMANDOS STIPRINIMAS

Kitas dažnai pasitaikantis komandinio renginio tikslas – atrasti būdus ir naujus sprendimus, kurie sustiprintų komandą ir padėtų dirbti drauge su kitais jos nariais. Dažniausiai toks poreikis kyla ne dėl to, kad kolektyve yra sudėtingų, kompleksinių problemų, o siekiant padidinti darbo efektyvumą, prevenciškai užtikrinti gebėjimą spręsti sudėtingas situacijas, sustiprinti bendravimą ir bendradarbiavimą komandoje.

Iš pirmo žvilgsnio tokio renginio formatas gali būti panašus į pramoginio renginio – atliekamos neįprastos, įtraukiančios veiklos, kurios sukelia teigiamas emocijas. Vis dėlto organizuojant tokį renginį kiekviena užduotis yra kruopščiai parinkta siekiant paliesti tuos komandinio darbo aspektus, kJustas_linksmauriuos norima tobulinti. Martine Haas ir Mark Mortensen straipsnyje „The Secrets of Great Teamwork“ išskiria, kad kertiniai efektyvaus komandinio darbo kriterijai yra bendro tikslo siekimas, stipri komandos struktūra, kai kiekvienas žino kitų komandos narių stiprybes, palaikanti aplinka, kuri motyvuoja dirbti kartu, ir bendras požiūris į darbą, kompaniją, kolegas. Tai fundamentiniai kriterijai, kurie būna veiksmingi, kai yra susiejami su konkrečios komandos situacija. Dėl to komandos stiprinimo renginyje labai svarbu aptarti ir įprasminti įžvalgas, kylančias atliekant užduotis. Dažniausiai tai padeda padaryti patyrę konsultantai, kurių tikslas – padėti susieti užduoties patyrimą, kilusias komandinio darbo įžvalgas ir išvadas su kasdiene darbine veikla.

Visi minėti komandinio renginio sprendimai kuria skirtingą naudą, todėl svarbu pasirinkti tokį sprendimą, kuris labiausiai atitinka jūsų komandos situaciją ir poreikį. Tai padaryti ne visada lengva, tačiau itin svarbu, siekiant kokybiško, lūkesčius pateisinančio komandinio renginio.

Gerų įspūdžių komandiniuose renginiuose!

Autorius: Justas Kupčinskas, OVC Consulting konsultantų asistentas


Paskutinės naujienos