Naujienos

Naujienos

Simuliacija „Šilko kelias“ – interaktyvi priemonė ugdyti darbuotojus

2015-06-16
Simuliacija „Šilko kelias“ – interaktyvi priemonė ugdyti darbuotojus

Šių metų balandžio mėnesį vykusiame kasmetiniame renginyje „OVC PROtotipas“ buvo pristatyti žaidybiniai sprendimai. Renginio metu daugiausiai dėmesio susilaukė naujausia OVC Consulting komandos kurta simuliacija „Šilko kelias“. Dalinamės vieno iš simuliacijos kūrėjų Gražvydo Šedžio įspūdžiais apie simuliaciją.

Šilko kelio istorija, prasidėjusi dar prieš mūsų erą, tebesitęsia ir šiandien. grazvydas-1Nagrinėjant kadaise vykusias ilgas ir sudėtingas keliones iš rytų į vakarus pastebėjome, jog ekspedicijų sėkmingumas priklausė nuo daugelio faktorių, tačiau labiausiai – nuo gebėjimo tinkamai joms pasiruošti bei tinkamai elgtis kelionių metu. Dažnai dirbdami su organizacijomis, pastebime, jog šiuolaikiniame versle aktualūs labai panašūs dalykai: teisingai pasirinkti organizacijos strategiją bei jos veiklos kryptį, gebėti priimti tinkamus sprendimus ją įgyvendinant. Šios tendencijos paskatino ieškoti naujų mokymosi priemonių, su kuriomis prisiliesdami prie istorijos, dalyviai galėtų mokytis bei tobulinti savo kompetencijas ir įgūdžius, planuoti ir siekti užsibrėžtų tikslų.

„Po 9 mėnesių sunkaus darbo, džiaugiamės galėdami pristatyti mūsų pačių sukurtą simuliaciją „Šilko Kelias“. Simuliacinis žaidimas, tai puiki įtraukianti priemonė mokytis interaktyviai. Daugybės tyrimų nustatyta, jog mokymasis efektyviausias, kai mokomasi teoriją bandant praktiškai, klystant ir mokantis iš klaidų. „Šilko kelias“ leidžia šiuos bandymus ir klaidas atlikti saugioje – žaidimo aplinkoje“ – dalinasi Gražvydas.

Simuliacijoje „Šilko kelias“ kviečiama tapti karavanų vadų komandomis, vadovaujančiomis ekspedicijoms šilko keliu. Priimant sprendimus, planuojant karavano resursus ir ekspedicijų maršrutą ugdomi strateginio planavimo ir strateginio mąstymo gebėjimai, greita reakcija į pokyčius bei komandinio darbo ir bendradarbiavimo įgūdžiai.

„Kurdami šią simuliaciją stengėmės nesėdėti užsidarę tarp savų sienų. Į kūrimo procesą įtraukėme tuos, kam šis produktas ir yra skirtas – savo klientus. Demonstruodami bei kviesdami Šilko kelią išbandyti įvairias įmones ir organizacijas, rinkdami iš jų grįžtamąjį bei nuolat į jį reaguodami, užsitikrinome, jog žaidimas būtų maksimaliai naudingas, patrauklus ir įdomus dalyviams“ – pasakoja vienas iš simuliacijos kūrėjų Gražvydas Šedys.


Paskutinės naujienos