Naujienos

Konsultanto kasdienybė

Konsultanto kasdienybė

Kiekvieno konsultanto veiklų spektras skiriasi, priklausomai nuo jo specializacijos, tačiau apibendrintai galėtumėte įsivaizduoti maždaug taip…

Pagrindinis mūsų tikslas – praleisti laiką padedant klientams, todėl geras konsultantas yra tas, kuris bent tris dienas per savaitę praleidžia padėdamas klientams vesdamas mokymus, renginius ar konsultuodamas. Biure mes susitinkame pasidalinti savo nuveiktais darbais su kolegomis, išgirsti, kuo gyvena jie, ko mes galime pasimokyti vieni iš kitų, prie kokių darbų galime prisijungti, ar į kuriuos savo darbus norime pakviesti kolegas ir dirbti komandoje, čia mes susitinkame su klientais aptarti projektų, klientų poreikių, o kartais atlikti individualias konsultacijas. Biure mes taip pat ruošiamės mokymams, rengiame dokumentus klientams, ruošiame pasiūlymus klientams. Tačiau, esant poreikiui susikaupti, pastaruosius darbus galime atlikti ir namuose. Mus veža tai, kad galime padėti augti žmonėms, organizacijoms ir tuo pačiu neišvengiamai nuolat augame patys: moko patys darbai ir klientų klausimai, mes nuolat ieškome naujausios medžiagos (mėgstame skaityti Harvard Business Review, profesinę literatūrą), bendraujame su žmonėmis, kurie mus turtina asmenybiškai ir profesiškai, dalyvaujame mokymuose, konferencijose, dalinamės savo praktikomis komandoje, konsultantų asociacijose.


Konsultantas tai ne tik profesija – tai ir gyvenimo būdas. Neretai atostogų lagamine šalia romano gali rasti ir profesinę knygą, kuri padės konstruoti naują programą arba suprasti naujas tendencijas rūpimoje temoje. Mes neskirstome gyvenimo į darbą ir laisvalaikį su apibrėžtais laiko rėmais. Mes ieškome kaip būti efektyviais neapleidžiant nei savo poreikių, nei santykių. Todėl nieko keista, jeigu konsultantas dienos metu eina į sporto salę, kaip ir tai, kad savaitgalį sportuodamas jis klausosi profesinės audio knygos. Nieko keista, jeigu jis nusprendžia, kad reikia atsigauti ir po sunkaus renginio ir jau po pietų ieškoti būto pailsėti ramiai pietaudamas su bičiuliu, kaip ir tai, kad galime jį sutikti biure vėlų vakarą, kai reikia pasiruošti renginiui ar pabaigti ruošiamus dokumentus. Esame savo laiko ir gyvenimo šeimininkai – svarbiausia gerbti savo profesiją ir save kaip žmogų. Netoleruojame profanizmo ir aplaidumo darbe, kaip ir nepateisiname negebėjimo pasirūpinti savo poilsiu ir sveikata.


Geras konsultantas yra tas, kuris ieško srities, kurioje jaustų aistrą, ieško kaip tai gali padėti klientams ir apie tai garsiai šneka ne tik OVC viduje, bet ir konferencijose, socialiniuose tinkluose, gyvuose susitikimuose su klientais. Dirbame komandoje, tačiau kiekvienas esame atsakingas už tai, ką turime ir ko neturime, už tai kokia yra ši organizacija – esame jos, kaip ir savo gyvenimo, kūrėjai. Mes esame šioje organizacijoje ne todėl, kad viskas ką darome yra tik linksma ir malonu. Čia esame, nes tai ką darome, yra prasminga. Todėl darome ne tik darbus už kuriuos mums moka, turime ne vieną organizaciją, kuriai padedame ir tai mums patinka – draugaujame su Mentor Lietuva asociacija, esame Nacionalinio operos ir baleto teatro bičiuliai, Kino Pavasario draugai. Šis sąrašas nėra baigtinis, norime, kad Lietuvoje žmonės augtų ir turtėtų ne tik materialiai.

 

Prisijunkite! CV ir lydintis laiškas Pauliui (paulius@ovc.lt) bus gera mūsų pažinties pradžia.